The original RUN / JUMP / THROW
Toggle navigation
Schools
Clubs
Super8
Resources ...
News
Inclusive QK
Merchandise
Awards
Download Materials
Contact Us
Register
Log In
QuadKids
Super8
Event
Super 8's - U15 Girls
Match Result
Boys Results
Girls Results
Hurdles
100M
200M
800M
Javelin
Shot Putt
Long Jump
High Jump
Certificates
Overall Event Results
Rank
Team
Points
1
KESGRAVE
977
2
SIR JOHN LEMAN
976
3
DEBENHAM
965
4
COUNTY UPPER
958
5
FARLINGAYE
950
6
COPLESTON
944
7
KING EDWARD'S
826
8
STOWMARKET
740
Boys Results
Girls Results
KESGRAVE
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
614
Kate Ba
11.08
94
1.45
70
164
620
Maddie Fr
11.75
87
4.62
66
153
617
Bluebell Ca
14.44
56
7.50
60
116
615
Ella Ne
30.31
55
1.35
60
115
613
Katie Hi
31.41
50
4.20
58
108
619
Sophie We
14.43
56
5.85
47
103
616
Isabella Cr
2.53
42
18.95
52
94
618
Molly Si
3.11
24
6.50
24
48
SIR JOHN LEMAN
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
631
Lola B-
12.00
85
8.70
70
155
630
Abeni Be
12.12
84
1.35
60
144
633
Ciera He
13.88
61
25.15
65
126
635
Amber En
29.33
60
4.28
59
119
632
Erin Ga
28.66
63
16.40
46
109
636
Louise Bo
2.51
44
3.72
48
92
629
Libby Co
15.50
45
1.15
40
85
634
Grace Ma
3.12
23
5.60
45
68
DEBENHAM
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
601
Faye Po
13.22
73
1.25
50
123
597
Sarah Ha
13.78
62
6.80
55
117
598
Molly Wa
14.03
65
16.50
46
111
602
Tilly Al
2.31
64
3.64
46
110
603
Emily Wa
30.04
57
3.95
53
110
599
Ashleigh Mu
15.68
43
8.00
64
107
604
Millie Fi
29.00
62
15.55
44
106
600
Maddie Wo
2.38
57
1.20
45
102
COUNTY UPPER
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
596
Eliza Ha
12.70
78
7.75
62
140
593
Jenna Wr
28.56
64
9.00
72
136
591
Lucy Hu
29.94
57
1.50
75
132
590
Ruby Co
13.66
63
4.20
58
121
589
Lizzie Sa
13.90
66
16.40
46
112
592
Alice Te
15.94
41
4.09
55
96
595
Rebecca Mo
2.42
53
10.90
34
87
594
Anna M
3.09
26
1.00
25
51
FARLINGAYE
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
612
Brooke Ki
12.63
79
4.11
56
135
608
Sophie Mc
12.09
84
1.25
50
134
611
Darcy De
25.97
77
6.00
48
125
606
Tia Me
13.34
67
1.30
55
122
607
Isobel S
13.47
65
3.74
48
113
605
Lila Be
2.49
46
6.00
48
94
609
Gabby Sp
2.57
38
11.20
34
72
610
Tokosa U
29.19
61
10
71
COPLESTON
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
584
Carrissa We
12.25
82
3.93
52
134
581
Daisy Po
13.62
69
6.50
52
121
585
Abbie Yo
31.62
49
23.50
62
111
582
Ella-Louise Bu
13.75
62
3.73
48
110
588
Harmony Co
15.87
41
8.00
64
105
583
Holly Sc
28.83
63
1.15
40
103
586
Natalie Hu
2.36
59
9.55
31
90
587
Emma Cr
3.00
35
1.30
55
90
KING EDWARD'S
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
627
Lauren Tu
13.81
67
1.30
55
122
623
Milly Ri
13.92
61
4.10
56
117
624
Jessica He
13.30
72
13.55
40
112
628
Alex Gi
31.53
49
5.00
40
89
625
Fran Or
14.70
53
1.10
35
88
621
Chloe Ca
2.44
51
8.25
28
79
622
Poppy Sl
3.14
21
7.20
58
79
626
Abbie T
34.62
34
2.97
33
67
STOWMARKET
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
638
Grace Ha
32.60
44
7.00
56
100
641
Amelie Ba
14.00
65
1.10
35
100
639
Imke Bu
3.00
35
4.20
58
93
637
Hannah Co
3.00
35
3.85
51
86
644
Jasmine Li
16.44
41
1.20
45
86
642
Emily St
15.02
50
9.50
31
81
643
Lael Gu
40.53
10
6.50
52
62
640
Neve Li
14.77
52
10
62
Girls Hurdles Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Kate Ba
KESGRAVE
11.08
94
Gold
2
Maddie Fr
KESGRAVE
11.75
87
Gold
3
Lola B-
SIR JOHN LEMAN
12.00
85
Gold
4
Sophie Mc
FARLINGAYE
12.09
84
Gold
4
Abeni Be
SIR JOHN LEMAN
12.12
84
Gold
6
Carrissa We
COPLESTON
12.25
82
Gold
7
Brooke Ki
FARLINGAYE
12.63
79
Gold
8
Eliza Ha
COUNTY UPPER
12.70
78
Gold
9
Faye Po
DEBENHAM
13.22
73
Gold
10
Jessica He
KING EDWARD'S
13.30
72
Gold
11
Daisy Po
COPLESTON
13.62
69
Gold
12
Lauren Tu
KING EDWARD'S
13.81
67
Gold
13
Lizzie Sa
COUNTY UPPER
13.90
66
Gold
14
Amelie Ba
STOWMARKET
14.00
65
Gold
14
Molly Wa
DEBENHAM
14.03
65
Gold
16
Jasmine Li
STOWMARKET
16.44
41
Bronze
Girls 100M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Tia Me
FARLINGAYE
13.34
67
Gold
2
Isobel S
FARLINGAYE
13.47
65
Gold
3
Ruby Co
COUNTY UPPER
13.66
63
Gold
4
Ella-Louise Bu
COPLESTON
13.75
62
Gold
4
Sarah Ha
DEBENHAM
13.78
62
Gold
6
Ciera He
SIR JOHN LEMAN
13.88
61
Gold
6
Milly Ri
KING EDWARD'S
13.92
61
Gold
8
Sophie We
KESGRAVE
14.43
56
Gold
8
Bluebell Ca
KESGRAVE
14.44
56
Gold
10
Fran Or
KING EDWARD'S
14.70
53
Gold
11
Neve Li
STOWMARKET
14.77
52
Silver
12
Emily St
STOWMARKET
15.02
50
Silver
13
Libby Co
SIR JOHN LEMAN
15.50
45
Silver
14
Ashleigh Mu
DEBENHAM
15.68
43
Silver
15
Harmony Co
COPLESTON
15.87
41
Silver
15
Alice Te
COUNTY UPPER
15.94
41
Silver
Girls 200M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Darcy De
FARLINGAYE
25.97
77
Gold
2
Jenna Wr
COUNTY UPPER
28.56
64
Gold
3
Erin Ga
SIR JOHN LEMAN
28.66
63
Gold
3
Holly Sc
COPLESTON
28.83
63
Gold
5
Millie Fi
DEBENHAM
29.00
62
Gold
6
Tokosa U
FARLINGAYE
29.19
61
Gold
7
Amber En
SIR JOHN LEMAN
29.33
60
Gold
8
Lucy Hu
COUNTY UPPER
29.94
57
Gold
8
Emily Wa
DEBENHAM
30.04
57
Gold
10
Ella Ne
KESGRAVE
30.31
55
Gold
11
Katie Hi
KESGRAVE
31.41
50
Silver
12
Alex Gi
KING EDWARD'S
31.53
49
Silver
12
Abbie Yo
COPLESTON
31.62
49
Silver
14
Grace Ha
STOWMARKET
32.60
44
Silver
15
Abbie T
KING EDWARD'S
34.62
34
Silver
16
Lael Gu
STOWMARKET
40.53
10
Girls 800M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (m.s)
Points
ESAA
Award
1
Tilly Al
DEBENHAM
2.31
64
Gold
2
Natalie Hu
COPLESTON
2.36
59
Gold
3
Maddie Wo
DEBENHAM
2.38
57
Gold
4
Rebecca Mo
COUNTY UPPER
2.42
53
Gold
5
Chloe Ca
KING EDWARD'S
2.44
51
Gold
6
Lila Be
FARLINGAYE
2.49
46
Gold
7
Louise Bo
SIR JOHN LEMAN
2.51
44
Gold
8
Isabella Cr
KESGRAVE
2.53
42
Gold
9
Gabby Sp
FARLINGAYE
2.57
38
Silver
10
Imke Bu
STOWMARKET
3.00
35
Silver
10
Emma Cr
COPLESTON
3.00
35
Silver
10
Hannah Co
STOWMARKET
3.00
35
Silver
13
Anna M
COUNTY UPPER
3.09
26
Silver
14
Molly Si
KESGRAVE
3.11
24
Silver
15
Grace Ma
SIR JOHN LEMAN
3.12
23
Silver
16
Poppy Sl
KING EDWARD'S
3.14
21
Silver
Girls Javelin Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Ciera He
SIR JOHN LEMAN
25.15
65
Gold
2
Abbie Yo
COPLESTON
23.50
62
Gold
3
Isabella Cr
KESGRAVE
18.95
52
Gold
4
Molly Wa
DEBENHAM
16.50
46
Silver
4
Lizzie Sa
COUNTY UPPER
16.40
46
Silver
4
Erin Ga
SIR JOHN LEMAN
16.40
46
Silver
7
Millie Fi
DEBENHAM
15.55
44
Silver
8
Jessica He
KING EDWARD'S
13.55
40
Bronze
9
Gabby Sp
FARLINGAYE
11.20
34
Bronze
9
Rebecca Mo
COUNTY UPPER
10.90
34
Bronze
11
Natalie Hu
COPLESTON
9.55
31
Bronze
11
Emily St
STOWMARKET
9.50
31
Bronze
13
Chloe Ca
KING EDWARD'S
8.25
28
14
Molly Si
KESGRAVE
6.50
24
Girls Shot Putt Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Jenna Wr
COUNTY UPPER
9.00
72
Gold
2
Lola B-
SIR JOHN LEMAN
8.70
70
Gold
3
Ashleigh Mu
DEBENHAM
8.00
64
Gold
3
Harmony Co
COPLESTON
8.00
64
Gold
5
Eliza Ha
COUNTY UPPER
7.75
62
Gold
6
Bluebell Ca
KESGRAVE
7.50
60
Gold
7
Poppy Sl
KING EDWARD'S
7.20
58
Gold
8
Grace Ha
STOWMARKET
7.00
56
Gold
9
Sarah Ha
DEBENHAM
6.80
55
Gold
10
Daisy Po
COPLESTON
6.50
52
Silver
10
Lael Gu
STOWMARKET
6.50
52
Silver
12
Darcy De
FARLINGAYE
6.00
48
Silver
12
Lila Be
FARLINGAYE
6.00
48
Silver
14
Sophie We
KESGRAVE
5.85
47
Silver
15
Grace Ma
SIR JOHN LEMAN
5.60
45
Bronze
16
Alex Gi
KING EDWARD'S
5.00
40
Bronze
Girls Long Jump Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Maddie Fr
KESGRAVE
4.62
66
Gold
2
Amber En
SIR JOHN LEMAN
4.28
59
Gold
3
Ruby Co
COUNTY UPPER
4.20
58
Gold
3
Katie Hi
KESGRAVE
4.20
58
Gold
3
Imke Bu
STOWMARKET
4.20
58
Gold
6
Brooke Ki
FARLINGAYE
4.11
56
Gold
6
Milly Ri
KING EDWARD'S
4.10
56
Gold
8
Alice Te
COUNTY UPPER
4.09
55
Gold
9
Emily Wa
DEBENHAM
3.95
53
Gold
10
Carrissa We
COPLESTON
3.93
52
Gold
11
Hannah Co
STOWMARKET
3.85
51
Silver
12
Isobel S
FARLINGAYE
3.74
48
Silver
12
Ella-Louise Bu
COPLESTON
3.73
48
Silver
12
Louise Bo
SIR JOHN LEMAN
3.72
48
Silver
15
Tilly Al
DEBENHAM
3.64
46
Silver
16
Abbie T
KING EDWARD'S
2.97
33
Bronze
Girls High Jump Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Height (M)
Points
ESAA
Award
1
Lucy Hu
COUNTY UPPER
1.50
75
Gold
2
Kate Ba
KESGRAVE
1.45
70
Gold
3
Abeni Be
SIR JOHN LEMAN
1.35
60
Gold
3
Ella Ne
KESGRAVE
1.35
60
Gold
5
Tia Me
FARLINGAYE
1.30
55
Gold
5
Lauren Tu
KING EDWARD'S
1.30
55
Gold
5
Emma Cr
COPLESTON
1.30
55
Gold
8
Sophie Mc
FARLINGAYE
1.25
50
Gold
8
Faye Po
DEBENHAM
1.25
50
Gold
10
Maddie Wo
DEBENHAM
1.20
45
Silver
10
Jasmine Li
STOWMARKET
1.20
45
Silver
12
Holly Sc
COPLESTON
1.15
40
Silver
12
Libby Co
SIR JOHN LEMAN
1.15
40
Silver
14
Amelie Ba
STOWMARKET
1.10
35
Bronze
14
Fran Or
KING EDWARD'S
1.10
35
Bronze
16
Anna M
COUNTY UPPER
1.00
25
Bronze
Super8 Certificates
Girls' Certificates
Rank
Athlete Name
Team Name
Overall points
Download certificate
1
Kate Ba
KESGRAVE
164
2
Lola B-
SIR JOHN LEMAN
155
3
Maddie Fr
KESGRAVE
153
4
Abeni Be
SIR JOHN LEMAN
144
5
Eliza Ha
COUNTY UPPER
140
6
Jenna Wr
COUNTY UPPER
136
7
Brooke Ki
FARLINGAYE
135
8
Sophie Mc
FARLINGAYE
134
8
Carrissa We
COPLESTON
134
10
Lucy Hu
COUNTY UPPER
132
11
Ciera He
SIR JOHN LEMAN
126
12
Darcy De
FARLINGAYE
125
13
Faye Po
DEBENHAM
123
14
Tia Me
FARLINGAYE
122
14
Lauren Tu
KING EDWARD'S
122
16
Ruby Co
COUNTY UPPER
121
16
Daisy Po
COPLESTON
121
18
Amber En
SIR JOHN LEMAN
119
19
Milly Ri
KING EDWARD'S
117
19
Sarah Ha
DEBENHAM
117
21
Bluebell Ca
KESGRAVE
116
22
Ella Ne
KESGRAVE
115
23
Isobel S
FARLINGAYE
113
24
Lizzie Sa
COUNTY UPPER
112
24
Jessica He
KING EDWARD'S
112
26
Abbie Yo
COPLESTON
111
26
Molly Wa
DEBENHAM
111
28
Ella-Louise Bu
COPLESTON
110
28
Tilly Al
DEBENHAM
110
28
Emily Wa
DEBENHAM
110
31
Erin Ga
SIR JOHN LEMAN
109
32
Katie Hi
KESGRAVE
108
33
Ashleigh Mu
DEBENHAM
107
34
Millie Fi
DEBENHAM
106
35
Harmony Co
COPLESTON
105
36
Holly Sc
COPLESTON
103
36
Sophie We
KESGRAVE
103
38
Maddie Wo
DEBENHAM
102
39
Grace Ha
STOWMARKET
100
39
Amelie Ba
STOWMARKET
100
41
Alice Te
COUNTY UPPER
96
42
Lila Be
FARLINGAYE
94
42
Isabella Cr
KESGRAVE
94
44
Imke Bu
STOWMARKET
93
45
Louise Bo
SIR JOHN LEMAN
92
46
Natalie Hu
COPLESTON
90
46
Emma Cr
COPLESTON
90
48
Alex Gi
KING EDWARD'S
89
49
Fran Or
KING EDWARD'S
88
50
Rebecca Mo
COUNTY UPPER
87
51
Hannah Co
STOWMARKET
86
51
Jasmine Li
STOWMARKET
86
53
Libby Co
SIR JOHN LEMAN
85
54
Emily St
STOWMARKET
81
55
Chloe Ca
KING EDWARD'S
79
55
Poppy Sl
KING EDWARD'S
79
57
Gabby Sp
FARLINGAYE
72
58
Tokosa U
FARLINGAYE
71
59
Grace Ma
SIR JOHN LEMAN
68
60
Abbie T
KING EDWARD'S
67
61
Lael Gu
STOWMARKET
62
61
Neve Li
STOWMARKET
62
63
Anna M
COUNTY UPPER
51
64
Molly Si
KESGRAVE
48
Loading next page ....