The original RUN / JUMP / THROW
Toggle navigation
Schools
Clubs
Super8
Resources ...
News
Inclusive QK
Merchandise
Awards
Download Materials
Contact Us
Register
Log In
QuadKids
Super8
Event
Super 8's - U13 Boys
Match Result
Boys Results
Girls Results
Hurdles
100M
200M
800M
Javelin
Shot Putt
Long Jump
High Jump
Certificates
Overall Event Results
Rank
Team
Points
1
HORRINGER COURT
1,123
2
DEBENHAM
1,120
3
COPLESTON
1,117
4
WESTLEY
1,080
5
MILDENHALL
1,049
6
CLAYDON
1,037
7
SIR JOHN LEMAN
1,025
8
ST JOSEPH'S
1,004
Boys Results
HORRINGER COURT
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
32
Alfie Br
12.87
71
12.20
98
169
27
Jack Gr
27.82
68
9.75
78
146
28
Kai Ta
12.17
78
4.58
65
143
29
Jay Ca
13.57
69
3.96
53
122
31
James He
14.38
61
1.35
60
121
25
Reuben So
2.50
45
1.45
70
115
30
Seth Ne
2.46
49
24.05
63
112
26
Ben Pa
29.69
58
17.00
47
105
DEBENHAM
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
18
George Di
13.69
68
10.00
80
148
23
Samuel Co
26.52
74
4.80
70
144
17
Nico Va
12.25
77
4.57
65
142
21
Seth Ca
26.33
75
25.35
66
141
22
Ben Ri
13.37
66
7.15
58
124
24
Theo Je
2.35
60
1.30
55
115
20
Jake Ha
2.30
65
1.20
45
110
19
Kaelum Za
14.25
62
14.45
42
104
COPLESTON
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
14
Ethan Ho
12.50
75
4.56
65
140
11
Harry To
28.50
64
29.60
75
139
13
George Pi
2.23
72
8.35
67
139
9
Cohen Du
12.05
79
1.35
60
139
10
Luke Sc
28.80
63
25.70
67
130
15
Ben Di
12.56
79
1.25
50
129
12
Jacob Co
2.53
42
9.75
78
120
16
Daniel Ma
16.06
44
3.95
53
97
WESTLEY
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
57
Luke Ga
2.24
71
4.72
68
139
62
Owen Fo
13.12
74
1.40
65
139
61
Jack Lo
13.12
74
23.70
62
136
64
Archie Mu
14.82
52
9.95
80
132
60
Lewis Fr
13.35
66
1.40
65
131
58
James O'
30.50
54
8.85
71
125
59
Lewis Tu
27.88
67
4.14
56
123
63
Sam Ev
2.35
60
10
70
MILDENHALL
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
34
James Pe
2.16
79
8.25
66
145
35
Sam Mo
13.63
69
9.00
72
141
40
Rhys Pa
27.28
70
26.70
69
139
38
Max Hu
13.27
67
4.15
57
124
33
Ben Pe
2.20
75
12.60
38
113
37
Kane Bu
14.47
60
1.25
50
110
36
Harvey Ga
15.02
50
4.15
57
107
39
Brooke Lu
27.44
70
10
80
CLAYDON
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
1
Aaron B
12.77
72
10.50
84
156
3
Charlie S
27.68
68
10.05
81
149
2
Harrison B
13.53
65
1.40
65
130
6
Ruben H
28.84
63
4.17
57
120
5
Callum P
2.34
61
21.10
56
117
7
Kieran S
13.75
67
17.50
48
115
8
Harrison P
2.46
49
1.20
45
94
4
Josh S
18.25
22
3.81
50
72
SIR JOHN LEMAN
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
44
Ashdon Fo
2.32
63
9.93
80
143
41
Joel Bu
25.98
77
25.60
66
143
46
Nathan Ye
11.87
81
5.96
48
129
45
George Wo
12.84
72
4.11
56
128
43
Finn Ho
12.72
78
16.30
46
124
48
Isaac Ph
15.15
53
1.25
50
103
47
Peter Lo
2.33
62
3.30
40
102
42
Vaughan Be
1.35
60
60
ST JOSEPH'S
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
49
Finn Cl
13.38
66
9.65
78
144
50
Victor To
16.12
44
37.85
94
138
54
Charlie Ha
13.16
68
1.25
50
118
53
Oliver Ca
29.79
58
20.15
54
112
55
Xavier Ba
2.46
49
7.45
60
109
56
Ollie Wr
2.41
54
3.92
52
106
52
Callum Mu
30.06
56
3.71
48
104
51
Iain Gi
14.89
56
1.15
40
96
Girls Results
Boys Hurdles Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Ben Di
COPLESTON
12.56
79
Gold
2
Finn Ho
SIR JOHN LEMAN
12.72
78
Gold
3
Owen Fo
WESTLEY
13.12
74
Gold
3
Jack Lo
WESTLEY
13.12
74
Gold
5
Jay Ca
HORRINGER COURT
13.57
69
Silver
5
Sam Mo
MILDENHALL
13.63
69
Silver
7
George Di
DEBENHAM
13.69
68
Silver
8
Kieran S
CLAYDON
13.75
67
Silver
9
Kaelum Za
DEBENHAM
14.25
62
Silver
10
James He
HORRINGER COURT
14.38
61
Silver
11
Kane Bu
MILDENHALL
14.47
60
Silver
12
Iain Gi
ST JOSEPH'S
14.89
56
Silver
13
Isaac Ph
SIR JOHN LEMAN
15.15
53
Bronze
14
Daniel Ma
COPLESTON
16.06
44
Bronze
14
Victor To
ST JOSEPH'S
16.12
44
Bronze
16
Josh S
CLAYDON
18.25
22
Boys 100M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Nathan Ye
SIR JOHN LEMAN
11.87
81
Gold
2
Cohen Du
COPLESTON
12.05
79
Gold
3
Kai Ta
HORRINGER COURT
12.17
78
Gold
4
Nico Va
DEBENHAM
12.25
77
Gold
5
Ethan Ho
COPLESTON
12.50
75
Gold
6
Aaron B
CLAYDON
12.77
72
Gold
6
George Wo
SIR JOHN LEMAN
12.84
72
Gold
8
Alfie Br
HORRINGER COURT
12.87
71
Gold
9
Charlie Ha
ST JOSEPH'S
13.16
68
Gold
10
Max Hu
MILDENHALL
13.27
67
Gold
11
Lewis Fr
WESTLEY
13.35
66
Gold
11
Ben Ri
DEBENHAM
13.37
66
Gold
11
Finn Cl
ST JOSEPH'S
13.38
66
Gold
14
Harrison B
CLAYDON
13.53
65
Silver
15
Archie Mu
WESTLEY
14.82
52
Silver
16
Harvey Ga
MILDENHALL
15.02
50
Bronze
Boys 200M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Joel Bu
SIR JOHN LEMAN
25.98
77
Gold
2
Seth Ca
DEBENHAM
26.33
75
Gold
3
Samuel Co
DEBENHAM
26.52
74
Gold
4
Rhys Pa
MILDENHALL
27.28
70
Gold
4
Brooke Lu
MILDENHALL
27.44
70
Gold
6
Charlie S
CLAYDON
27.68
68
Gold
6
Jack Gr
HORRINGER COURT
27.82
68
Gold
8
Lewis Tu
WESTLEY
27.88
67
Gold
9
Harry To
COPLESTON
28.50
64
Silver
10
Luke Sc
COPLESTON
28.80
63
Silver
10
Ruben H
CLAYDON
28.84
63
Silver
12
Ben Pa
HORRINGER COURT
29.69
58
Silver
12
Oliver Ca
ST JOSEPH'S
29.79
58
Silver
14
Callum Mu
ST JOSEPH'S
30.06
56
Silver
15
James O'
WESTLEY
30.50
54
Silver
Boys 800M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (m.s)
Points
ESAA
Award
1
James Pe
MILDENHALL
2.16
79
Gold
2
Ben Pe
MILDENHALL
2.20
75
Gold
3
George Pi
COPLESTON
2.23
72
Gold
4
Luke Ga
WESTLEY
2.24
71
Gold
5
Jake Ha
DEBENHAM
2.30
65
Gold
6
Ashdon Fo
SIR JOHN LEMAN
2.32
63
Gold
7
Peter Lo
SIR JOHN LEMAN
2.33
62
Gold
8
Callum P
CLAYDON
2.34
61
Gold
9
Theo Je
DEBENHAM
2.35
60
Gold
9
Sam Ev
WESTLEY
2.35
60
Gold
11
Ollie Wr
ST JOSEPH'S
2.41
54
Silver
12
Seth Ne
HORRINGER COURT
2.46
49
Silver
12
Xavier Ba
ST JOSEPH'S
2.46
49
Silver
12
Harrison P
CLAYDON
2.46
49
Silver
15
Reuben So
HORRINGER COURT
2.50
45
Silver
16
Jacob Co
COPLESTON
2.53
42
Silver
Boys Javelin Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Victor To
ST JOSEPH'S
37.85
94
Gold
2
Harry To
COPLESTON
29.60
75
Gold
3
Rhys Pa
MILDENHALL
26.70
69
Gold
4
Luke Sc
COPLESTON
25.70
67
Silver
5
Joel Bu
SIR JOHN LEMAN
25.60
66
Silver
5
Seth Ca
DEBENHAM
25.35
66
Silver
7
Seth Ne
HORRINGER COURT
24.05
63
Silver
8
Jack Lo
WESTLEY
23.70
62
Silver
9
Callum P
CLAYDON
21.10
56
Silver
10
Oliver Ca
ST JOSEPH'S
20.15
54
Silver
11
Kieran S
CLAYDON
17.50
48
Bronze
12
Ben Pa
HORRINGER COURT
17.00
47
Bronze
13
Finn Ho
SIR JOHN LEMAN
16.30
46
Bronze
14
Kaelum Za
DEBENHAM
14.45
42
Bronze
15
Ben Pe
MILDENHALL
12.60
38
Bronze
Boys Shot Putt Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Alfie Br
HORRINGER COURT
12.20
98
Gold
2
Aaron B
CLAYDON
10.50
84
Gold
3
Charlie S
CLAYDON
10.05
81
Gold
4
George Di
DEBENHAM
10.00
80
Gold
4
Archie Mu
WESTLEY
9.95
80
Gold
4
Ashdon Fo
SIR JOHN LEMAN
9.93
80
Gold
7
Jack Gr
HORRINGER COURT
9.75
78
Gold
7
Jacob Co
COPLESTON
9.75
78
Gold
7
Finn Cl
ST JOSEPH'S
9.65
78
Gold
10
Sam Mo
MILDENHALL
9.00
72
Gold
11
James O'
WESTLEY
8.85
71
Gold
12
George Pi
COPLESTON
8.35
67
Silver
13
James Pe
MILDENHALL
8.25
66
Silver
14
Xavier Ba
ST JOSEPH'S
7.45
60
Silver
15
Ben Ri
DEBENHAM
7.15
58
Silver
16
Nathan Ye
SIR JOHN LEMAN
5.96
48
Bronze
Boys Long Jump Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Samuel Co
DEBENHAM
4.80
70
Gold
2
Luke Ga
WESTLEY
4.72
68
Gold
3
Kai Ta
HORRINGER COURT
4.58
65
Gold
3
Nico Va
DEBENHAM
4.57
65
Gold
3
Ethan Ho
COPLESTON
4.56
65
Gold
6
Ruben H
CLAYDON
4.17
57
Silver
6
Max Hu
MILDENHALL
4.15
57
Silver
6
Harvey Ga
MILDENHALL
4.15
57
Silver
9
Lewis Tu
WESTLEY
4.14
56
Silver
9
George Wo
SIR JOHN LEMAN
4.11
56
Silver
11
Jay Ca
HORRINGER COURT
3.96
53
Silver
11
Daniel Ma
COPLESTON
3.95
53
Silver
13
Ollie Wr
ST JOSEPH'S
3.92
52
Silver
14
Josh S
CLAYDON
3.81
50
Silver
15
Callum Mu
ST JOSEPH'S
3.71
48
Bronze
16
Peter Lo
SIR JOHN LEMAN
3.30
40
Bronze
Boys High Jump Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Height (M)
Points
ESAA
Award
1
Reuben So
HORRINGER COURT
1.45
70
Gold
2
Owen Fo
WESTLEY
1.40
65
Gold
2
Lewis Fr
WESTLEY
1.40
65
Gold
2
Harrison B
CLAYDON
1.40
65
Gold
5
Cohen Du
COPLESTON
1.35
60
Silver
5
James He
HORRINGER COURT
1.35
60
Silver
5
Vaughan Be
SIR JOHN LEMAN
1.35
60
Silver
8
Theo Je
DEBENHAM
1.30
55
Silver
9
Ben Di
COPLESTON
1.25
50
Silver
9
Charlie Ha
ST JOSEPH'S
1.25
50
Silver
9
Kane Bu
MILDENHALL
1.25
50
Silver
9
Isaac Ph
SIR JOHN LEMAN
1.25
50
Silver
13
Jake Ha
DEBENHAM
1.20
45
Bronze
13
Harrison P
CLAYDON
1.20
45
Bronze
15
Iain Gi
ST JOSEPH'S
1.15
40
Bronze
Super8 Certificates
Boys' Certificates
Rank
Athlete Name
Team Name
Overall points
Download certificate
1
Alfie Br
HORRINGER COURT
169
2
Aaron B
CLAYDON
156
3
Charlie S
CLAYDON
149
4
George Di
DEBENHAM
148
5
Jack Gr
HORRINGER COURT
146
6
James Pe
MILDENHALL
145
7
Samuel Co
DEBENHAM
144
7
Finn Cl
ST JOSEPH'S
144
9
Ashdon Fo
SIR JOHN LEMAN
143
9
Joel Bu
SIR JOHN LEMAN
143
9
Kai Ta
HORRINGER COURT
143
12
Nico Va
DEBENHAM
142
13
Seth Ca
DEBENHAM
141
13
Sam Mo
MILDENHALL
141
15
Ethan Ho
COPLESTON
140
16
Harry To
COPLESTON
139
16
George Pi
COPLESTON
139
16
Cohen Du
COPLESTON
139
16
Rhys Pa
MILDENHALL
139
16
Luke Ga
WESTLEY
139
16
Owen Fo
WESTLEY
139
22
Victor To
ST JOSEPH'S
138
23
Jack Lo
WESTLEY
136
24
Archie Mu
WESTLEY
132
25
Lewis Fr
WESTLEY
131
26
Luke Sc
COPLESTON
130
26
Harrison B
CLAYDON
130
28
Ben Di
COPLESTON
129
28
Nathan Ye
SIR JOHN LEMAN
129
30
George Wo
SIR JOHN LEMAN
128
31
James O'
WESTLEY
125
32
Finn Ho
SIR JOHN LEMAN
124
32
Max Hu
MILDENHALL
124
32
Ben Ri
DEBENHAM
124
35
Lewis Tu
WESTLEY
123
36
Jay Ca
HORRINGER COURT
122
37
James He
HORRINGER COURT
121
38
Jacob Co
COPLESTON
120
38
Ruben H
CLAYDON
120
40
Charlie Ha
ST JOSEPH'S
118
41
Callum P
CLAYDON
117
42
Kieran S
CLAYDON
115
42
Theo Je
DEBENHAM
115
42
Reuben So
HORRINGER COURT
115
45
Ben Pe
MILDENHALL
113
46
Seth Ne
HORRINGER COURT
112
46
Oliver Ca
ST JOSEPH'S
112
48
Kane Bu
MILDENHALL
110
48
Jake Ha
DEBENHAM
110
50
Xavier Ba
ST JOSEPH'S
109
51
Harvey Ga
MILDENHALL
107
52
Ollie Wr
ST JOSEPH'S
106
53
Ben Pa
HORRINGER COURT
105
54
Kaelum Za
DEBENHAM
104
54
Callum Mu
ST JOSEPH'S
104
56
Isaac Ph
SIR JOHN LEMAN
103
57
Peter Lo
SIR JOHN LEMAN
102
58
Daniel Ma
COPLESTON
97
59
Iain Gi
ST JOSEPH'S
96
60
Harrison P
CLAYDON
94
61
Brooke Lu
MILDENHALL
80
62
Josh S
CLAYDON
72
63
Sam Ev
WESTLEY
70
64
Vaughan Be
SIR JOHN LEMAN
60
Loading next page ....