The original RUN / JUMP / THROW
Toggle navigation
Schools
Clubs
Super8
Resources ...
News
Inclusive QK
Merchandise
Awards
Download Materials
Contact Us
Register
Log In
QuadKids
Super8
Event
Yate Academy School Games Year 8 Boys Super 6 Athletics 2018
Match Result
Boys Results
Girls Results
100M
300M
1500M
Javelin
Shot Putt
Long Jump
Certificates
Overall Event Results
Rank
Team
Points
1
BRADLEY STOKE
800
2
YATE ACADEMY
691
3
MARLWOOD
639
4
CHIPPING SODBURY
613
5
BRIMSHAM GREEN
573
Boys Results
BRADLEY STOKE
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
158
Olly Th
12.90
71
10.43
84
155
157
Dan Ma
13.50
65
8.22
66
131
161
Filbert Ow
5.17
62
4.45
63
124
159
Alex Ok
47.10
61
21.15
57
118
160
Jack Ba
50.00
52
20.86
56
108
162
Ben Lo
6.01
40
3.73
48
88
YATE ACADEMY
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
110
Declan As
60.90
21
10.03
81
102
112
Tom Br
14.20
58
3.35
41
99
111
Sam Bu
48.90
56
11.85
36
92
113
Billy Ta
16.50
35
3.76
49
84
114
Liam St
7.06
10
7.33
59
69
109
Ethan Ev
7.25
10
1.00
12
22
MARLWOOD
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
181
Sam Mc
12.70
73
24.38
64
137
183
George Sh
5.19
60
8.31
67
127
182
Louie Pa
14.80
52
3.79
49
101
184
Dan Ts
57.50
31
3.93
52
83
186
Freddie Pe
6.02
39
5.23
42
81
185
Ryan Gr
16.44
46
46
CHIPPING SODBURY
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
42
Xander El
14.00
60
11.83
95
155
41
Isaac St
5.18
61
3.55
45
106
37
Finley Ed
45.20
66
3.33
40
106
40
Adi Sh
51.60
48
12.03
36
84
39
Joe Be
6.68
54
54
38
Dan Ev
5.58
41
41
BRIMSHAM GREEN
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
62
Rudy Ha
13.20
68
4.15
57
125
61
Kyle Hi
46.20
63
4.16
57
120
66
Luis Ch
6.16
32
7.04
57
89
63
Stan Wy
6.17
32
8.15
28
60
64
Myles Ta
7.26
59
59
65
Jake Ja
14.50
55
55
Girls Results
Boys 100M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Sam Mc
MARLWOOD
12.70
73
Gold
2
Olly Th
BRADLEY STOKE
12.90
71
Gold
3
Rudy Ha
BRIMSHAM GREEN
13.20
68
Gold
4
Dan Ma
BRADLEY STOKE
13.50
65
Silver
5
Xander El
CHIPPING SODBURY
14.00
60
Silver
6
Tom Br
YATE ACADEMY
14.20
58
Silver
7
Jake Ja
BRIMSHAM GREEN
14.50
55
Silver
8
Louie Pa
MARLWOOD
14.80
52
Silver
9
Billy Ta
YATE ACADEMY
16.50
35
Bronze
Boys 300M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Finley Ed
CHIPPING SODBURY
45.20
66
Gold
2
Kyle Hi
BRIMSHAM GREEN
46.20
63
Gold
3
Alex Ok
BRADLEY STOKE
47.10
61
Gold
4
Sam Bu
YATE ACADEMY
48.90
56
Gold
5
Jack Ba
BRADLEY STOKE
50.00
52
Silver
6
Adi Sh
CHIPPING SODBURY
51.60
48
Silver
7
Dan Ts
MARLWOOD
57.50
31
Bronze
8
Declan As
YATE ACADEMY
60.90
21
Boys 1500M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (m.s)
Points
ESAA
Award
1
Filbert Ow
BRADLEY STOKE
5.17
62
Gold
2
Isaac St
CHIPPING SODBURY
5.18
61
Gold
3
George Sh
MARLWOOD
5.19
60
Gold
4
Dan Ev
CHIPPING SODBURY
5.58
41
Silver
5
Ben Lo
BRADLEY STOKE
6.01
40
Silver
6
Freddie Pe
MARLWOOD
6.02
39
Silver
7
Luis Ch
BRIMSHAM GREEN
6.16
32
Bronze
7
Stan Wy
BRIMSHAM GREEN
6.17
32
Bronze
9
Liam St
YATE ACADEMY
7.06
10
Bronze
9
Ethan Ev
YATE ACADEMY
7.25
10
Boys Javelin Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Sam Mc
MARLWOOD
24.38
64
Silver
2
Alex Ok
BRADLEY STOKE
21.15
57
Silver
3
Jack Ba
BRADLEY STOKE
20.86
56
Silver
4
Ryan Gr
MARLWOOD
16.44
46
Bronze
5
Adi Sh
CHIPPING SODBURY
12.03
36
Bronze
5
Sam Bu
YATE ACADEMY
11.85
36
7
Stan Wy
BRIMSHAM GREEN
8.15
28
8
Ethan Ev
YATE ACADEMY
1.00
12
Boys Shot Putt Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Xander El
CHIPPING SODBURY
11.83
95
Gold
2
Olly Th
BRADLEY STOKE
10.43
84
Gold
3
Declan As
YATE ACADEMY
10.03
81
Gold
4
George Sh
MARLWOOD
8.31
67
Silver
5
Dan Ma
BRADLEY STOKE
8.22
66
Silver
6
Liam St
YATE ACADEMY
7.33
59
Silver
6
Myles Ta
BRIMSHAM GREEN
7.26
59
Silver
8
Luis Ch
BRIMSHAM GREEN
7.04
57
Silver
9
Joe Be
CHIPPING SODBURY
6.68
54
Bronze
10
Freddie Pe
MARLWOOD
5.23
42
Bronze
Boys Long Jump Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Filbert Ow
BRADLEY STOKE
4.45
63
Gold
2
Kyle Hi
BRIMSHAM GREEN
4.16
57
Silver
2
Rudy Ha
BRIMSHAM GREEN
4.15
57
Silver
4
Dan Ts
MARLWOOD
3.93
52
Silver
5
Louie Pa
MARLWOOD
3.79
49
Bronze
5
Billy Ta
YATE ACADEMY
3.76
49
Bronze
7
Ben Lo
BRADLEY STOKE
3.73
48
Bronze
8
Isaac St
CHIPPING SODBURY
3.55
45
Bronze
9
Tom Br
YATE ACADEMY
3.35
41
Bronze
10
Finley Ed
CHIPPING SODBURY
3.33
40
Bronze
Super8 Certificates
Boys' Certificates
Rank
Athlete Name
Team Name
Overall points
Download certificate
1
Xander El
CHIPPING SODBURY
155
1
Olly Th
BRADLEY STOKE
155
3
Sam Mc
MARLWOOD
137
4
Dan Ma
BRADLEY STOKE
131
5
George Sh
MARLWOOD
127
6
Rudy Ha
BRIMSHAM GREEN
125
7
Filbert Ow
BRADLEY STOKE
124
8
Kyle Hi
BRIMSHAM GREEN
120
9
Alex Ok
BRADLEY STOKE
118
10
Jack Ba
BRADLEY STOKE
108
11
Isaac St
CHIPPING SODBURY
106
11
Finley Ed
CHIPPING SODBURY
106
13
Declan As
YATE ACADEMY
102
14
Louie Pa
MARLWOOD
101
15
Tom Br
YATE ACADEMY
99
16
Sam Bu
YATE ACADEMY
92
17
Luis Ch
BRIMSHAM GREEN
89
18
Ben Lo
BRADLEY STOKE
88
19
Billy Ta
YATE ACADEMY
84
19
Adi Sh
CHIPPING SODBURY
84
21
Dan Ts
MARLWOOD
83
22
Freddie Pe
MARLWOOD
81
23
Liam St
YATE ACADEMY
69
24
Stan Wy
BRIMSHAM GREEN
60
25
Myles Ta
BRIMSHAM GREEN
59
26
Jake Ja
BRIMSHAM GREEN
55
27
Joe Be
CHIPPING SODBURY
54
28
Ryan Gr
MARLWOOD
46
29
Dan Ev
CHIPPING SODBURY
41
30
Ethan Ev
YATE ACADEMY
22
Loading next page ....