The original RUN / JUMP / THROW
Toggle navigation
Schools
Clubs
Super8
Resources ...
News
Inclusive QK
Merchandise
Awards
Download Materials
Contact Us
Register
Log In
QuadKids
Super8
Event
Vale U14 School Games Super 6
Match Result
Boys Results
Girls Results
100M
300M
1500M
Javelin
Shot Putt
Long Jump
Certificates
Overall Event Results
Rank
Team
Points
1
FARINGDON A
1,507
2
JOHN MASON A
1,469
3
MATTHEW ARNOLD
1,395
4
FARINGDON B
1,353
5
OLA B
1,323
6
KING ALFRED'S
1,301
7
LARKMEAD B
1,251
8
JOHN MASON B
1,243
9
LARKMEAD A
1,185
10
OLA A
1,127
Boys Results
FARINGDON A
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
1
Charlie La
12.59
74
5.16
77
151
5
Ben Fl
13.00
70
5.20
78
148
4
Josh Go
44.53
68
8.60
69
137
3
Roan St
4.59
70
24.81
65
136
6
Jonny Ha
42.00
75
6.82
55
130
2
Ethan Gi
5.01
70
13.34
39
108
JOHN MASON A
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
122
James Be
12.62
74
4.76
69
143
121
Dylan Ki
45.68
65
7.19
58
123
125
Dillon Gr
43.05
72
16.31
46
118
126
Dominic Ma
5.18
61
7.10
57
118
123
Jamie Pi
12.57
74
15.11
43
117
124
Sam Ro
6.34
23
5.42
82
105
MATTHEW ARNOLD
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
113
Albie Gu
46.34
63
9.32
75
138
109
George Wa
13.25
67
4.76
69
136
114
Finley Gi
5.00
70
7.35
59
129
112
Nat Di
5.20
60
19.65
53
113
111
Ben Ro
50.09
52
19.26
52
104
110
Joel Ro
12.97
70
70
FARINGDON B
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
16
Jacob Mo
13.12
69
4.79
69
138
18
Jed Af
13.10
69
7.53
61
130
17
Santiago Su
5.00
70
7.10
57
127
14
David Al
46.47
62
4.49
63
125
13
Syrus St
47.07
61
16.92
47
108
15
Will Ha
5.14
63
14.92
43
106
OLA B
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
97
Luca La
13.15
68
7.87
63
131
101
Jamie Re
5.22
59
4.36
61
120
98
James Qu
14.22
58
4.38
61
119
100
Henry Tu
46.88
61
15.43
44
105
99
Egor Ko
47.38
60
5.02
41
101
102
Max Le
5.22
59
10.33
32
91
KING ALFRED'S
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
74
Ed Po
13.72
63
24.66
64
127
77
Freddy Be
5.28
56
3.89
51
107
75
Josh Cu
5.12
64
4.77
39
103
73
Bailey Da
50.32
52
17.51
48
100
78
William Ni
15.50
45
6.31
51
96
76
Arthur Mc
50.37
51
3.52
44
95
LARKMEAD B
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
62
Connor Wi
13.34
67
8.20
66
133
63
Thomas As
44.66
68
14.23
41
109
61
Aaron Mu
5.16
62
3.69
47
109
66
Andrew Ki
15.25
47
7.45
60
107
65
Finley Jo
47.47
60
15.50
44
104
64
Josh Bu
6.09
36
4.04
54
90
JOHN MASON B
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
137
Josh Yo
45.16
66
24.30
64
130
136
Alfie Wi
5.45
48
10.01
81
128
133
Tom Wa
14.09
59
4.72
68
127
135
Sam Ba
13.60
64
4.21
58
122
134
Jonny Ad
46.32
63
6.55
53
116
138
Harrison Fi
5.47
46
13.50
40
86
LARKMEAD A
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
49
Jaimie Co
13.25
67
8.00
64
131
52
Adam St
5.51
44
7.52
61
106
51
Joel Te
14.25
57
16.28
46
103
53
Matthew Sh
49.84
53
2.87
31
84
54
Samuel Wo
52.56
45
12.75
38
83
50
Nick Gi
4.31
60
60
OLA A
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
90
Dan Co
14.15
58
7.37
59
117
89
Phillip Bl
14.63
54
3.42
42
96
88
Oliver Ar
47.65
59
11.17
34
93
85
Peter Va
49.56
54
12.22
37
91
87
Tom Mu
6.42
19
7.28
59
78
86
Christian Pa
6.28
26
2.66
27
53
Girls Results
FARINGDON A
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
11
Bonita Cu
6.26
27
4.10
56
11.57
35
118
7
Mia Hi
14.69
53
20.95
56
109
10
Carys Wo
53.46
42
6.42
52
94
12
Erin Ba
15.56
44
3.50
44
88
8
Izzy Ba
6.07
36
6.34
51
88
9
Lillian Gi
53.87
41
3.63
46
87
JOHN MASON A
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
130
Bayleigh Ke
15.34
47
8.28
67
114
132
Emma Wa
51.32
49
22.77
60
109
129
Poppy Ed
5.26
57
3.83
50
107
128
Lily Pe
15.00
50
3.68
47
97
131
Millie Da
52.62
45
6.03
49
94
127
Kitty Ri
5.55
42
7.38
26
68
MATTHEW ARNOLD
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
118
Eloise Hi
14.10
59
4.66
67
126
117
Kaela Ne
48.16
58
3.99
53
111
120
Margot Wa
5.44
48
5.04
41
89
115
Liberty Mo
6.10
35
5.13
42
77
119
Abigail Bi
51.37
48
7.95
27
75
116
Tilly La
15.22
48
7.40
26
74
FARINGDON B
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
19
Flora Ha
16.28
37
3.90
52
89
22
Rachel Br
14.94
51
9.04
30
81
24
Lottie Sp
52.41
46
3.00
34
80
23
Lucy Go
54.91
38
5.08
41
79
20
Poppy Ki
6.03
38
4.76
39
78
21
Lara Hu
6.14
33
9.42
30
63
OLA B
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
104
Frankie Yo
13.44
66
4.57
65
131
103
Eme Pl
16.08
39
6.20
50
89
107
Charlotte Pe
54.53
40
3.70
48
88
106
Holly Bi
6.21
30
18.62
51
80
108
Angeli Pu
54.69
39
12.20
37
76
105
Hannah As
6.51
14
5.12
41
56
KING ALFRED'S
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
80
Eda On
5.28
56
6.58
53
109
82
Erin Mc
49.40
54
3.91
52
106
81
Madison Hu
14.05
59
9.96
32
91
83
Zara Cr
16.22
38
5.72
46
84
79
Ella Ac
52.19
46
2.77
29
75
84
Millie Br
6.34
23
16.94
47
70
LARKMEAD B
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
69
Phoebe As
14.75
52
3.98
53
105
70
Holly We
15.19
48
3.72
48
96
71
Amelia Bo
52.88
44
5.48
44
88
68
Ivy Mo
55.34
37
13.69
40
77
67
Izzy Sa
7.43
10
4.73
38
48
72
Hannah Wh
6.46
17
7.74
27
44
JOHN MASON B
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
139
Poppy Ah
51.50
48
3.27
39
87
140
Cassey Wa
58.15
29
6.22
50
79
144
Ellie Wh
16.41
36
4.83
39
75
142
Lexi Ma
6.11
34
7.41
26
60
141
Emily Ki
17.97
20
3.11
36
56
143
Zara Ch
6.56
12
6.78
25
37
LARKMEAD A
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
57
Stacey Ca
49.54
54
17.24
48
102
60
Annie Bu
6.06
37
4.35
61
98
59
Millie An
55.00
38
4.77
39
77
55
Leah Sh
16.53
35
13.25
39
74
56
Anya Ra
16.00
40
2.68
27
67
58
Daisy Wi
6.49
16
4.68
38
54
OLA A
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
96
Felicity Sh
15.60
44
4.25
59
103
95
Ellie Bi
15.25
47
5.87
47
94
94
Isobel Mo
53.41
43
8.29
28
71
93
Rebecca No
59.50
25
15.30
44
69
92
Ellie Wh
6.37
22
3.32
40
62
91
Izzie Pl
6.50
15
4.61
37
52
Boys 100M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Jamie Pi
JOHN MASON A
12.57
74
Gold
1
Charlie La
FARINGDON A
12.59
74
Gold
1
James Be
JOHN MASON A
12.62
74
Gold
4
Joel Ro
MATTHEW ARNOLD
12.97
70
Gold
4
Ben Fl
FARINGDON A
13.00
70
Gold
6
Jed Af
FARINGDON B
13.10
69
Gold
6
Jacob Mo
FARINGDON B
13.12
69
Gold
8
Luca La
OLA B
13.15
68
Gold
9
George Wa
MATTHEW ARNOLD
13.25
67
Gold
9
Jaimie Co
LARKMEAD A
13.25
67
Gold
9
Connor Wi
LARKMEAD B
13.34
67
Gold
12
Sam Ba
JOHN MASON B
13.60
64
Silver
13
Ed Po
KING ALFRED'S
13.72
63
Silver
14
Tom Wa
JOHN MASON B
14.09
59
Silver
15
Dan Co
OLA A
14.15
58
Silver
15
James Qu
OLA B
14.22
58
Silver
17
Joel Te
LARKMEAD A
14.25
57
Silver
18
Phillip Bl
OLA A
14.63
54
Silver
19
Andrew Ki
LARKMEAD B
15.25
47
Bronze
20
William Ni
KING ALFRED'S
15.50
45
Bronze
Girls 100M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Frankie Yo
OLA B
13.44
66
Gold
2
Madison Hu
KING ALFRED'S
14.05
59
Gold
2
Eloise Hi
MATTHEW ARNOLD
14.10
59
Gold
4
Mia Hi
FARINGDON A
14.69
53
Gold
5
Phoebe As
LARKMEAD B
14.75
52
Silver
6
Rachel Br
FARINGDON B
14.94
51
Silver
7
Lily Pe
JOHN MASON A
15.00
50
Silver
8
Holly We
LARKMEAD B
15.19
48
Silver
8
Tilly La
MATTHEW ARNOLD
15.22
48
Silver
10
Ellie Bi
OLA A
15.25
47
Silver
10
Bayleigh Ke
JOHN MASON A
15.34
47
Silver
12
Erin Ba
FARINGDON A
15.56
44
Silver
12
Felicity Sh
OLA A
15.60
44
Silver
14
Anya Ra
LARKMEAD A
16.00
40
Silver
15
Eme Pl
OLA B
16.08
39
Bronze
16
Zara Cr
KING ALFRED'S
16.22
38
Bronze
17
Flora Ha
FARINGDON B
16.28
37
Bronze
18
Ellie Wh
JOHN MASON B
16.41
36
Bronze
19
Leah Sh
LARKMEAD A
16.53
35
Bronze
20
Emily Ki
JOHN MASON B
17.97
20
Bronze
Boys 300M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Jonny Ha
FARINGDON A
42.00
75
Gold
2
Dillon Gr
JOHN MASON A
43.05
72
Gold
3
Josh Go
FARINGDON A
44.53
68
Gold
3
Thomas As
LARKMEAD B
44.66
68
Gold
5
Josh Yo
JOHN MASON B
45.16
66
Gold
6
Dylan Ki
JOHN MASON A
45.68
65
Gold
7
Jonny Ad
JOHN MASON B
46.32
63
Gold
7
Albie Gu
MATTHEW ARNOLD
46.34
63
Gold
9
David Al
FARINGDON B
46.47
62
Gold
10
Henry Tu
OLA B
46.88
61
Gold
10
Syrus St
FARINGDON B
47.07
61
Gold
12
Egor Ko
OLA B
47.38
60
Gold
12
Finley Jo
LARKMEAD B
47.47
60
Gold
14
Oliver Ar
OLA A
47.65
59
Gold
15
Peter Va
OLA A
49.56
54
Silver
16
Matthew Sh
LARKMEAD A
49.84
53
Silver
17
Ben Ro
MATTHEW ARNOLD
50.09
52
Silver
17
Bailey Da
KING ALFRED'S
50.32
52
Silver
19
Arthur Mc
KING ALFRED'S
50.37
51
Silver
20
Samuel Wo
LARKMEAD A
52.56
45
Silver
Girls 300M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Kaela Ne
MATTHEW ARNOLD
48.16
58
2
Erin Mc
KING ALFRED'S
49.40
54
2
Stacey Ca
LARKMEAD A
49.54
54
4
Emma Wa
JOHN MASON A
51.32
49
5
Abigail Bi
MATTHEW ARNOLD
51.37
48
5
Poppy Ah
JOHN MASON B
51.50
48
7
Ella Ac
KING ALFRED'S
52.19
46
7
Lottie Sp
FARINGDON B
52.41
46
9
Millie Da
JOHN MASON A
52.62
45
10
Amelia Bo
LARKMEAD B
52.88
44
11
Isobel Mo
OLA A
53.41
43
12
Carys Wo
FARINGDON A
53.46
42
13
Lillian Gi
FARINGDON A
53.87
41
14
Charlotte Pe
OLA B
54.53
40
15
Angeli Pu
OLA B
54.69
39
16
Lucy Go
FARINGDON B
54.91
38
16
Millie An
LARKMEAD A
55.00
38
18
Ivy Mo
LARKMEAD B
55.34
37
19
Cassey Wa
JOHN MASON B
58.15
29
20
Rebecca No
OLA A
59.50
25
Boys 1500M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (m.s)
Points
ESAA
Award
1
Roan St
FARINGDON A
4.59
70
Gold
1
Finley Gi
MATTHEW ARNOLD
5.00
70
Gold
1
Santiago Su
FARINGDON B
5.00
70
Gold
1
Ethan Gi
FARINGDON A
5.01
70
Gold
5
Josh Cu
KING ALFRED'S
5.12
64
Gold
6
Will Ha
FARINGDON B
5.14
63
Gold
7
Aaron Mu
LARKMEAD B
5.16
62
Gold
8
Dominic Ma
JOHN MASON A
5.18
61
Gold
9
Nat Di
MATTHEW ARNOLD
5.20
60
Gold
10
Jamie Re
OLA B
5.22
59
Gold
10
Max Le
OLA B
5.22
59
Gold
12
Freddy Be
KING ALFRED'S
5.28
56
Silver
13
Alfie Wi
JOHN MASON B
5.45
48
Silver
14
Harrison Fi
JOHN MASON B
5.47
46
Silver
15
Adam St
LARKMEAD A
5.51
44
Silver
16
Josh Bu
LARKMEAD B
6.09
36
Silver
17
Christian Pa
OLA A
6.28
26
Bronze
18
Sam Ro
JOHN MASON A
6.34
23
Bronze
19
Tom Mu
OLA A
6.42
19
Bronze
Girls 1500M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (m.s)
Points
ESAA
Award
1
Poppy Ed
JOHN MASON A
5.26
57
Gold
2
Eda On
KING ALFRED'S
5.28
56
Gold
3
Margot Wa
MATTHEW ARNOLD
5.44
48
Gold
4
Kitty Ri
JOHN MASON A
5.55
42
Gold
5
Poppy Ki
FARINGDON B
6.03
38
Gold
6
Annie Bu
LARKMEAD A
6.06
37
Gold
7
Izzy Ba
FARINGDON A
6.07
36
Gold
8
Liberty Mo
MATTHEW ARNOLD
6.10
35
Gold
9
Lexi Ma
JOHN MASON B
6.11
34
Silver
10
Lara Hu
FARINGDON B
6.14
33
Silver
11
Holly Bi
OLA B
6.21
30
Silver
12
Bonita Cu
FARINGDON A
6.26
27
Silver
13
Millie Br
KING ALFRED'S
6.34
23
Silver
14
Ellie Wh
OLA A
6.37
22
Silver
15
Hannah Wh
LARKMEAD B
6.46
17
Silver
16
Daisy Wi
LARKMEAD A
6.49
16
Silver
17
Izzie Pl
OLA A
6.50
15
Silver
18
Hannah As
OLA B
6.51
14
Silver
19
Zara Ch
JOHN MASON B
6.56
12
Silver
20
Izzy Sa
LARKMEAD B
7.43
10
Bronze
Boys Javelin Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Roan St
FARINGDON A
24.81
65
Silver
2
Ed Po
KING ALFRED'S
24.66
64
Silver
2
Josh Yo
JOHN MASON B
24.30
64
Silver
4
Nat Di
MATTHEW ARNOLD
19.65
53
Silver
5
Ben Ro
MATTHEW ARNOLD
19.26
52
Silver
6
Bailey Da
KING ALFRED'S
17.51
48
Bronze
7
Syrus St
FARINGDON B
16.92
47
Bronze
8
Dillon Gr
JOHN MASON A
16.31
46
Bronze
8
Joel Te
LARKMEAD A
16.28
46
Bronze
10
Finley Jo
LARKMEAD B
15.50
44
Bronze
10
Henry Tu
OLA B
15.43
44
Bronze
12
Jamie Pi
JOHN MASON A
15.11
43
Bronze
12
Will Ha
FARINGDON B
14.92
43
Bronze
14
Thomas As
LARKMEAD B
14.23
41
Bronze
15
Harrison Fi
JOHN MASON B
13.50
40
Bronze
16
Ethan Gi
FARINGDON A
13.34
39
Bronze
17
Samuel Wo
LARKMEAD A
12.75
38
Bronze
18
Peter Va
OLA A
12.22
37
Bronze
19
Oliver Ar
OLA A
11.17
34
20
Max Le
OLA B
10.33
32
Girls Javelin Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Emma Wa
JOHN MASON A
22.77
60
Gold
2
Mia Hi
FARINGDON A
20.95
56
Gold
3
Holly Bi
OLA B
18.62
51
Gold
4
Stacey Ca
LARKMEAD A
17.24
48
Gold
5
Millie Br
KING ALFRED'S
16.94
47
Silver
6
Rebecca No
OLA A
15.30
44
Silver
7
Ivy Mo
LARKMEAD B
13.69
40
Bronze
8
Leah Sh
LARKMEAD A
13.25
39
Bronze
9
Angeli Pu
OLA B
12.20
37
Bronze
10
Bonita Cu
FARINGDON A
11.57
35
Bronze
11
Madison Hu
KING ALFRED'S
9.96
32
Bronze
12
Lara Hu
FARINGDON B
9.42
30
Bronze
12
Rachel Br
FARINGDON B
9.04
30
Bronze
14
Isobel Mo
OLA A
8.29
28
15
Abigail Bi
MATTHEW ARNOLD
7.95
27
15
Hannah Wh
LARKMEAD B
7.74
27
17
Lexi Ma
JOHN MASON B
7.41
26
17
Tilly La
MATTHEW ARNOLD
7.40
26
17
Kitty Ri
JOHN MASON A
7.38
26
20
Zara Ch
JOHN MASON B
6.78
25
Boys Shot Putt Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Alfie Wi
JOHN MASON B
10.01
81
Gold
2
Albie Gu
MATTHEW ARNOLD
9.32
75
Gold
3
Josh Go
FARINGDON A
8.60
69
Gold
4
Connor Wi
LARKMEAD B
8.20
66
Silver
5
Jaimie Co
LARKMEAD A
8.00
64
Silver
6
Luca La
OLA B
7.87
63
Silver
7
Jed Af
FARINGDON B
7.53
61
Silver
7
Adam St
LARKMEAD A
7.52
61
Silver
9
Andrew Ki
LARKMEAD B
7.45
60
Silver
10
Dan Co
OLA A
7.37
59
Silver
10
Finley Gi
MATTHEW ARNOLD
7.35
59
Silver
10
Tom Mu
OLA A
7.28
59
Silver
13
Dylan Ki
JOHN MASON A
7.19
58
Silver
14
Santiago Su
FARINGDON B
7.10
57
Silver
14
Dominic Ma
JOHN MASON A
7.10
57
Silver
16
Jonny Ha
FARINGDON A
6.82
55
Silver
17
Jonny Ad
JOHN MASON B
6.55
53
Bronze
18
William Ni
KING ALFRED'S
6.31
51
Bronze
19
Egor Ko
OLA B
5.02
41
Bronze
20
Josh Cu
KING ALFRED'S
4.77
39
Girls Shot Putt Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Bayleigh Ke
JOHN MASON A
8.28
67
Gold
2
Eda On
KING ALFRED'S
6.58
53
Silver
3
Carys Wo
FARINGDON A
6.42
52
Silver
4
Izzy Ba
FARINGDON A
6.34
51
Silver
5
Cassey Wa
JOHN MASON B
6.22
50
Silver
5
Eme Pl
OLA B
6.20
50
Silver
7
Millie Da
JOHN MASON A
6.03
49
Silver
8
Ellie Bi
OLA A
5.87
47
Silver
9
Zara Cr
KING ALFRED'S
5.72
46
Silver
10
Amelia Bo
LARKMEAD B
5.48
44
Bronze
11
Liberty Mo
MATTHEW ARNOLD
5.13
42
Bronze
12
Hannah As
OLA B
5.12
41
Bronze
12
Lucy Go
FARINGDON B
5.08
41
Bronze
12
Margot Wa
MATTHEW ARNOLD
5.04
41
Bronze
15
Ellie Wh
JOHN MASON B
4.83
39
Bronze
15
Millie An
LARKMEAD A
4.77
39
Bronze
15
Poppy Ki
FARINGDON B
4.76
39
Bronze
18
Izzy Sa
LARKMEAD B
4.73
38
Bronze
18
Daisy Wi
LARKMEAD A
4.68
38
Bronze
20
Izzie Pl
OLA A
4.61
37
Bronze
Boys Long Jump Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Sam Ro
JOHN MASON A
5.42
82
Gold
2
Ben Fl
FARINGDON A
5.20
78
Gold
3
Charlie La
FARINGDON A
5.16
77
Gold
4
Jacob Mo
FARINGDON B
4.79
69
Gold
4
James Be
JOHN MASON A
4.76
69
Gold
4
George Wa
MATTHEW ARNOLD
4.76
69
Gold
7
Tom Wa
JOHN MASON B
4.72
68
Gold
8
David Al
FARINGDON B
4.49
63
Gold
9
James Qu
OLA B
4.38
61
Silver
9
Jamie Re
OLA B
4.36
61
Silver
11
Nick Gi
LARKMEAD A
4.31
60
Silver
12
Sam Ba
JOHN MASON B
4.21
58
Silver
13
Josh Bu
LARKMEAD B
4.04
54
Silver
14
Freddy Be
KING ALFRED'S
3.89
51
Silver
15
Aaron Mu
LARKMEAD B
3.69
47
Bronze
16
Arthur Mc
KING ALFRED'S
3.52
44
Bronze
17
Phillip Bl
OLA A
3.42
42
Bronze
18
Matthew Sh
LARKMEAD A
2.87
31
19
Christian Pa
OLA A
2.66
27
Girls Long Jump Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Eloise Hi
MATTHEW ARNOLD
4.66
67
Gold
2
Frankie Yo
OLA B
4.57
65
Gold
3
Annie Bu
LARKMEAD A
4.35
61
Gold
4
Felicity Sh
OLA A
4.25
59
Gold
5
Bonita Cu
FARINGDON A
4.10
56
Gold
6
Kaela Ne
MATTHEW ARNOLD
3.99
53
Gold
6
Phoebe As
LARKMEAD B
3.98
53
Gold
8
Erin Mc
KING ALFRED'S
3.91
52
Gold
8
Flora Ha
FARINGDON B
3.90
52
Gold
10
Poppy Ed
JOHN MASON A
3.83
50
Silver
11
Holly We
LARKMEAD B
3.72
48
Silver
11
Charlotte Pe
OLA B
3.70
48
Silver
13
Lily Pe
JOHN MASON A
3.68
47
Silver
14
Lillian Gi
FARINGDON A
3.63
46
Silver
15
Erin Ba
FARINGDON A
3.50
44
Silver
16
Ellie Wh
OLA A
3.32
40
Bronze
17
Poppy Ah
JOHN MASON B
3.27
39
Bronze
18
Emily Ki
JOHN MASON B
3.11
36
Bronze
19
Lottie Sp
FARINGDON B
3.00
34
Bronze
20
Ella Ac
KING ALFRED'S
2.77
29
21
Anya Ra
LARKMEAD A
2.68
27
Super8 Certificates
Loading next page ....