Basket

Scarborough Quadkids
Scarborough Quadkids Year 3&4 (14/06/2018)


Overall Event Results

RankTeamPoints
1Seamer & Irton1362
2Hunmanby1353
3East Ayton1326
4Wheatcroft1276
5scarborough College1273
6Cayton1268
7Filey Junior School A team1218
8St. Martin's1167
9Hertford Vale1166
10Wold & Vale Team ONE1114
11Filey Junior School B team1100
12Wold & Vale Team TWO877

Teams

Seamer & Irton

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
298Finlay Ma8.36461.785101:23.-015223.7052201
296Riley Co8.25471.765001:21.995320.6546196
297Charlie Ev8.26471.684701:25.005017.6040184
300Tristan Bo9.04401.654601:35.004022.6050176
299Jenson Wa8.40461.825201:33.004210.3025165
301Billy Da8.82421.564201:27.004813.4031163
294Isabelle Br8.99401.604401:29.00469.2523153
290REBECCA DO8.91411.544101:30.004510.2525152
293Lily Sm9.19381.614401:27.00488.8022152
291Lacee Ad9.42361.765001:37.00389.8524148
295Brooke So9.76321.473801:35.004011.7528138
292Brooke Je9.33371.644501:42.99327.3519133

Hunmanby

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
243Oliver Wa8.96401.694701:37.003826.8058183
244Kobi Cr8.32471.724801:31.004417.4039178
241Luca Bo8.80421.755001:34.004114.5034167
240THOMAS WH8.66431.654601:37.003815.3035162
245Ashton Sm9.12391.504001:36.003915.0035153
248Rebecca Ad8.43461.453801:23.-015216.2037173
249Jemima Ch9.20381.755001:30.004514.5034167
250Macy Bo9.04401.664601:26.004913.1031166
247Pippa We9.02401.825201:33.00429.1023157
251Natasha Mo8.97401.654601:40.993410.6526146
246Elily Wi9.52351.453801:35.004012.6030143

East Ayton

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
265SAMMY IO7.98501.805201:20.995422.3049205
267Sam Ra8.55441.704801:21.995317.5040185
266Harley Jo8.50451.654601:27.004820.5046185
268Charlie Co8.72431.554201:27.004819.7544177
270Oliver Mo9.44361.504001:35.004020.4045161
269Aiden Br9.68331.604401:41.993318.9042152
271EDIE GR9.12391.614401:47.002817.2539150
272Rachel Ho9.40361.724801:39.993510.2525144
273Elsie St9.40361.604401:37.00389.1523141
274Alexis Si10.14291.734901:37.99379.6024139
276Rosabel Go9.86311.704801:40.993410.5026139
275Isabelle Pa9.64341.413601:40.99348.3021125

Wheatcroft

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
278LIAM CH8.66431.734901:27.004818.1041181
282Finn An8.82421.724801:30.004517.2539174
281Finn Po9.04401.554201:27.004816.6038168
279Thomas Si8.86411.413601:29.004616.5038161
283Ted Ry9.44361.393501:34.004117.3039151
280Harvey Sa9.17381.463801:43.993115.1035142
286Libby Br9.51351.734901:31.004411.1527155
287Izzy Pa9.22381.453801:28.004712.4029152
284Alison Mi8.79421.574201:32.00439.9024151
288Betsy Di10.00301.654601:42.993210.6526134
289Lilly St9.31371.554201:44.993010.0025134
285Betty Mc10.00301.403601:38.99367.4519121

scarborough College

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
336Jack Mi9.44361.704801:28.004723.6052183
337Ahy D'9.49351.574201:19.995516.9038170
335Tom De9.80321.554201:37.003818.8042154
334Harry Ro9.68331.383501:25.005012.7030148
338Ben Gu9.44361.453801:37.993711.7028139
339Daisy Li8.72431.584301:47.002822.3549163
340Ginny Pa9.22381.453801:32.004313.9032151
277Kate Sw9.30371.604401:27.00488.4021150
341Felicity Pe9.02401.664601:39.993510.0025146

Cayton

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
236Austin Th8.50451.845301:23.-015219.3543193
233Cooper En8.74431.795101:26.004916.4437180
232Harvey Si8.30472.026001:59.001517.6840162
235Elliot O'9.89311.664601:32.004311.7528148
227Isla Wa8.88411.684701:33.004211.6028158
229Chloe Be9.03401.483901:35.004012.6030149
228Nieve Le8.99401.604401:37.00388.8022144
231Kadie Fl9.05391.463801:44.993011.0027134
226Poppy Si9.27371.483901:38.99367.1519131
230Molly Ha9.14391.534101:51.00247.6020124
237Kadie Fl9.24381.253001:48.002711.0027122
225AMY HU10.29271.353401:51.00246.1517102

Filey Junior School A team

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
310Freddie Ta8.94411.654601:30.004522.6050182
311Ben St9.80321.704801:20.995419.2543177
313Rilie Bo9.63341.805201:39.993521.0547168
314Ashley Da9.27371.634501:47.002815.0035145
312Freddie Lo9.49351.373401:38.993616.3037142
318Izaaria Su9.25371.634501:39.993511.7028145
320Mia Co9.95301.825201:49.002615.0035143
316Isla Hi9.65331.413601:39.993511.1027131
317Emily Fa8.77421.493901:52.00239.0023127
315Ava Hu9.17381.413601:50.002510.7526125
319Kiiah Gi9.33371.734901:58.00168.5022124

St. Martin's

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
262Theo Cr8.65431.473801:19.995516.8038174
260Edward Fr8.96401.463801:37.003821.1047163
263Monty Bu8.51451.463801:35.004016.4537160
261Sam Cu8.90411.473801:53.002219.9544145
264Ashton Jo8.52451.413601:49.002610.2525132
259Bertie El9.25371.353401:55.001916.7038128
253HOLLY JE8.76421.614401:47.002812.8030144
255Lillie-Mae Ba9.85311.875401:49.00269.0023134
256Freya Si9.62341.704801:49.00267.9520128
254Stevi Ha10.24281.795101:58.00169.7024119
257Lilly Sm9.75321.624401:53.00226.6018116
258Jasmine Ca9.72331.413601:53.00229.4023114

Hertford Vale

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
306Ryan Co8.27471.684701:23.-015213.0031177
309Oscar Yo8.34471.704801:27.004814.6034177
307Zach Ll8.82421.584301:31.004417.3539168
308Jack Mc8.57441.353401:37.993712.9030145
303Veronica Ko9.22381.544101:30.00459.4523147
305Nancy Ro9.61341.634501:43.99318.8422132
304Jessica Mc9.02401.493901:53.00228.8522123
302IZZY BR9.64341.313202:06.00108.152197

Wold & Vale Team ONE

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
210Jack De8.89411.664601:35.004023.2551178
204Jake La8.56441.493901:17.99577.8020160
203Finley Wh9.73331.614401:36.003911.5028144
205Erik Fa9.30371.253001:37.003811.9028133
201BAILEE LI9.89311.584301:50.002511.3527126
206Samuel La11.21181.283101:39.993510.7026110
209Matilda La9.11391.564201:41.993312.3529143
207Maisie-Jayne Lo9.10391.303201:29.00467.6020137
208Melissa De9.37361.463801:42.993210.1025131
202Rosie Sk10.99201.293101:56.00187.001988

Filey Junior School B team

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
321Ollie Bl8.71431.433701:30.004516.0437162
325Jake Ta9.51351.734901:32.00439.6624151
323Oscar Wi9.66331.574201:37.003814.4433146
331Joshua Cu9.94311.112401:36.003911.4527121
322Louie Tu9.44361.293101:42.99327.3019118
326Lexi Bo9.27371.544101:31.00448.5022144
324Missie-Jo Wa9.75321.604401:37.00389.7024138
329Ava Lo9.78321.574201:57.001713.2031122
328Lola Ha9.52351.694702:00.99147.7520116
327Rosie Hi9.50351.534102:02.99127.8020108
330Evie Bi10.30271.353402:20.001011.002798
332Lily Ro12.27101.122402:20.001010.702670

Wold & Vale Team TWO

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
221Jake La9.43361.473801:41.993317.9040147
217Ewan Hu9.89311.755001:46.-01296.5018128
219Isaac Ca10.02301.253001:41.99337.1019112
218Dylan We10.35261.483901:57.00179.3023105
220Alfie La12.34101.443701:54.002111.502896
214Bella Ha9.38361.353401:52.00237.4519112
216Ruby Ja10.41261.253002:04.001012.763096
213MACEY WE9.18381.132502:10.99107.602093
215Izzy Ha10.62241.242902:08.00108.102184

Individuals

Boys individual ranking

RankAthlete nameTeam nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
1SAMMY IOEast Ayton7.98501.805201:20.995422.3049205
2Finlay MaSeamer & Irton8.36461.785101:23.-015223.7052201
3Riley CoSeamer & Irton8.25471.765001:21.995320.6546196
4Austin ThCayton8.50451.845301:23.-015219.3543193
5Sam RaEast Ayton8.55441.704801:21.995317.5040185
5Harley JoEast Ayton8.50451.654601:27.004820.5046185
7Charlie EvSeamer & Irton8.26471.684701:25.005017.6040184
8Jack Miscarborough College9.44361.704801:28.004723.6052183
8Oliver WaHunmanby8.96401.694701:37.003826.8058183
10Freddie TaFiley Junior School A team8.94411.654601:30.004522.6050182
11LIAM CHWheatcroft8.66431.734901:27.004818.1041181
12Cooper EnCayton8.74431.795101:26.004916.4437180
13Kobi CrHunmanby8.32471.724801:31.004417.4039178
13Jack DeWold & Vale Team ONE8.89411.664601:35.004023.2551178
15Charlie CoEast Ayton8.72431.554201:27.004819.7544177
15Oscar YoHertford Vale8.34471.704801:27.004814.6034177
15Ben StFiley Junior School A team9.80321.704801:20.995419.2543177
15Ryan CoHertford Vale8.27471.684701:23.-015213.0031177
19Tristan BoSeamer & Irton9.04401.654601:35.004022.6050176
20Theo CrSt. Martin's8.65431.473801:19.995516.8038174
20Finn AnWheatcroft8.82421.724801:30.004517.2539174
22Ahy D'scarborough College9.49351.574201:19.995516.9038170
23Zach LlHertford Vale8.82421.584301:31.004417.3539168
23Finn PoWheatcroft9.04401.554201:27.004816.6038168
23Rilie BoFiley Junior School A team9.63341.805201:39.993521.0547168
26Luca BoHunmanby8.80421.755001:34.004114.5034167
27Jenson WaSeamer & Irton8.40461.825201:33.004210.3025165
28Billy DaSeamer & Irton8.82421.564201:27.004813.4031163
28Edward FrSt. Martin's8.96401.463801:37.003821.1047163
30THOMAS WHHunmanby8.66431.654601:37.003815.3035162
30Harvey SiCayton8.30472.026001:59.001517.6840162
30Ollie BlFiley Junior School B team8.71431.433701:30.004516.0437162
33Oliver MoEast Ayton9.44361.504001:35.004020.4045161
33Thomas SiWheatcroft8.86411.413601:29.004616.5038161
35Jake LaWold & Vale Team ONE8.56441.493901:17.99577.8020160
35Monty BuSt. Martin's8.51451.463801:35.004016.4537160
37Tom Descarborough College9.80321.554201:37.003818.8042154
38Ashton SmHunmanby9.12391.504001:36.003915.0035153
39Aiden BrEast Ayton9.68331.604401:41.993318.9042152
40Ted RyWheatcroft9.44361.393501:34.004117.3039151
40Jake TaFiley Junior School B team9.51351.734901:32.00439.6624151
42Harry Roscarborough College9.68331.383501:25.005012.7030148
42Elliot O'Cayton9.89311.664601:32.004311.7528148
44Jake LaWold & Vale Team TWO9.43361.473801:41.993317.9040147
45Oscar WiFiley Junior School B team9.66331.574201:37.003814.4433146
46Ashley DaFiley Junior School A team9.27371.634501:47.002815.0035145
46Sam CuSt. Martin's8.90411.473801:53.002219.9544145
46Jack McHertford Vale8.57441.353401:37.993712.9030145
49Finley WhWold & Vale Team ONE9.73331.614401:36.003911.5028144
50Freddie LoFiley Junior School A team9.49351.373401:38.993616.3037142
50Harvey SaWheatcroft9.17381.463801:43.993115.1035142
52Ben Guscarborough College9.44361.453801:37.993711.7028139
53Erik FaWold & Vale Team ONE9.30371.253001:37.003811.9028133
54Ashton JoSt. Martin's8.52451.413601:49.002610.2525132
55Bertie ElSt. Martin's9.25371.353401:55.001916.7038128
55Ewan HuWold & Vale Team TWO9.89311.755001:46.-01296.5018128
57BAILEE LIWold & Vale Team ONE9.89311.584301:50.002511.3527126
58Joshua CuFiley Junior School B team9.94311.112401:36.003911.4527121
59Louie TuFiley Junior School B team9.44361.293101:42.99327.3019118
60Isaac CaWold & Vale Team TWO10.02301.253001:41.99337.1019112
61Samuel LaWold & Vale Team ONE11.21181.283101:39.993510.7026110
62Dylan WeWold & Vale Team TWO10.35261.483901:57.00179.3023105
63Alfie LaWold & Vale Team TWO12.34101.443701:54.002111.502896

Girls individual ranking

RankAthlete nameTeam nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
1Rebecca AdHunmanby8.43461.453801:23.-015216.2037173
2Jemima ChHunmanby9.20381.755001:30.004514.5034167
3Macy BoHunmanby9.04401.664601:26.004913.1031166
4Daisy Liscarborough College8.72431.584301:47.002822.3549163
5Isla WaCayton8.88411.684701:33.004211.6028158
6Pippa WeHunmanby9.02401.825201:33.00429.1023157
7Libby BrWheatcroft9.51351.734901:31.004411.1527155
8Isabelle BrSeamer & Irton8.99401.604401:29.00469.2523153
9REBECCA DOSeamer & Irton8.91411.544101:30.004510.2525152
9Lily SmSeamer & Irton9.19381.614401:27.00488.8022152
9Izzy PaWheatcroft9.22381.453801:28.004712.4029152
12Ginny Pascarborough College9.22381.453801:32.004313.9032151
12Alison MiWheatcroft8.79421.574201:32.00439.9024151
14EDIE GREast Ayton9.12391.614401:47.002817.2539150
14Kate Swscarborough College9.30371.604401:27.00488.4021150
16Chloe BeCayton9.03401.483901:35.004012.6030149
17Lacee AdSeamer & Irton9.42361.765001:37.00389.8524148
18Veronica KoHertford Vale9.22381.544101:30.00459.4523147
19Natasha MoHunmanby8.97401.654601:40.993410.6526146
19Felicity Pescarborough College9.02401.664601:39.993510.0025146
21Izaaria SuFiley Junior School A team9.25371.634501:39.993511.7028145
22Lexi BoFiley Junior School B team9.27371.544101:31.00448.5022144
22HOLLY JESt. Martin's8.76421.614401:47.002812.8030144
22Nieve LeCayton8.99401.604401:37.00388.8022144
22Rachel HoEast Ayton9.40361.724801:39.993510.2525144
26Matilda LaWold & Vale Team ONE9.11391.564201:41.993312.3529143
26Mia CoFiley Junior School A team9.95301.825201:49.002615.0035143
26Elily WiHunmanby9.52351.453801:35.004012.6030143
29Elsie StEast Ayton9.40361.604401:37.00389.1523141
30Alexis SiEast Ayton10.14291.734901:37.99379.6024139
30Rosabel GoEast Ayton9.86311.704801:40.993410.5026139
32Brooke SoSeamer & Irton9.76321.473801:35.004011.7528138
32Missie-Jo WaFiley Junior School B team9.75321.604401:37.00389.7024138
34Maisie-Jayne LoWold & Vale Team ONE9.10391.303201:29.00467.6020137
35Kadie FlCayton9.05391.463801:44.993011.0027134
35Lillie-Mae BaSt. Martin's9.85311.875401:49.00269.0023134
35Betsy DiWheatcroft10.00301.654601:42.993210.6526134
35Lilly StWheatcroft9.31371.554201:44.993010.0025134
39Brooke JeSeamer & Irton9.33371.644501:42.99327.3519133
40Nancy RoHertford Vale9.61341.634501:43.99318.8422132
41Melissa DeWold & Vale Team ONE9.37361.463801:42.993210.1025131
41Isla HiFiley Junior School A team9.65331.413601:39.993511.1027131
41Poppy SiCayton9.27371.483901:38.99367.1519131
44Freya SiSt. Martin's9.62341.704801:49.00267.9520128
45Emily FaFiley Junior School A team8.77421.493901:52.00239.0023127
46Ava HuFiley Junior School A team9.17381.413601:50.002510.7526125
46Isabelle PaEast Ayton9.64341.413601:40.99348.3021125
48Molly HaCayton9.14391.534101:51.00247.6020124
48Kiiah GiFiley Junior School A team9.33371.734901:58.00168.5022124
50Jessica McHertford Vale9.02401.493901:53.00228.8522123
51Ava LoFiley Junior School B team9.78321.574201:57.001713.2031122
51Kadie FlCayton9.24381.253001:48.002711.0027122
53Betty McWheatcroft10.00301.403601:38.99367.4519121
54Stevi HaSt. Martin's10.24281.795101:58.00169.7024119
55Lola HaFiley Junior School B team9.52351.694702:00.99147.7520116
55Lilly SmSt. Martin's9.75321.624401:53.00226.6018116
57Jasmine CaSt. Martin's9.72331.413601:53.00229.4023114
58Bella HaWold & Vale Team TWO9.38361.353401:52.00237.4519112
59Rosie HiFiley Junior School B team9.50351.534102:02.99127.8020108
60AMY HUCayton10.29271.353401:51.00246.1517102
61Evie BiFiley Junior School B team10.30271.353402:20.001011.002798
62IZZY BRHertford Vale9.64341.313202:06.00108.152197
63Ruby JaWold & Vale Team TWO10.41261.253002:04.001012.763096
64MACEY WEWold & Vale Team TWO9.18381.132502:10.99107.602093
65Rosie SkWold & Vale Team ONE10.99201.293101:56.00187.001988
66Izzy HaWold & Vale Team TWO10.62241.242902:08.00108.102184
67Lily RoFiley Junior School B team12.27101.122402:20.001010.702670

Top Sprinters

Boys top 20 Sprint ranking

RankAthlete nameTeam nameSprint TimeSprint Points
1SAMMY IOEast Ayton7.9850
2Riley CoSeamer & Irton8.2547
2Charlie EvSeamer & Irton8.2647
2Ryan CoHertford Vale8.2747
2Harvey SiCayton8.3047
2Kobi CrHunmanby8.3247
2Oscar YoHertford Vale8.3447
8Finlay MaSeamer & Irton8.3646
8Jenson WaSeamer & Irton8.4046
10Austin ThCayton8.5045
10Harley JoEast Ayton8.5045
10Monty BuSt. Martin's8.5145
10Ashton JoSt. Martin's8.5245
14Sam RaEast Ayton8.5544
14Jake LaWold & Vale Team ONE8.5644
14Jack McHertford Vale8.5744
17Theo CrSt. Martin's8.6543
17LIAM CHWheatcroft8.6643
17THOMAS WHHunmanby8.6643
17Ollie BlFiley Junior School B team8.7143

Girls top 20 Sprint ranking

RankAthlete nameTeam nameSprint TimeSprint Points
1Rebecca AdHunmanby8.4346
2Daisy Liscarborough College8.7243
3HOLLY JESt. Martin's8.7642
3Emily FaFiley Junior School A team8.7742
3Alison MiWheatcroft8.7942
6Isla WaCayton8.8841
6REBECCA DOSeamer & Irton8.9141
8Natasha MoHunmanby8.9740
8Isabelle BrSeamer & Irton8.9940
8Nieve LeCayton8.9940
8Pippa WeHunmanby9.0240
8Felicity Pescarborough College9.0240
8Jessica McHertford Vale9.0240
8Chloe BeCayton9.0340
8Macy BoHunmanby9.0440
16Kadie FlCayton9.0539
16Maisie-Jayne LoWold & Vale Team ONE9.1039
16Matilda LaWold & Vale Team ONE9.1139
16EDIE GREast Ayton9.1239
16Molly HaCayton9.1439

Top Jumpers

Boys top 20 Jump ranking

RankAthlete nameTeam nameJump DistanceJump Points
1Harvey SiCayton2.0260
2Austin ThCayton1.8453
3Jenson WaSeamer & Irton1.8252
3SAMMY IOEast Ayton1.8052
3Rilie BoFiley Junior School A team1.8052
6Cooper EnCayton1.7951
6Finlay MaSeamer & Irton1.7851
8Riley CoSeamer & Irton1.7650
8Luca BoHunmanby1.7550
8Ewan HuWold & Vale Team TWO1.7550
11LIAM CHWheatcroft1.7349
11Jake TaFiley Junior School B team1.7349
13Kobi CrHunmanby1.7248
13Finn AnWheatcroft1.7248
13Sam RaEast Ayton1.7048
13Jack Miscarborough College1.7048
13Oscar YoHertford Vale1.7048
13Ben StFiley Junior School A team1.7048
19Oliver WaHunmanby1.6947
19Charlie EvSeamer & Irton1.6847

Girls top 20 Jump ranking

RankAthlete nameTeam nameJump DistanceJump Points
1Lillie-Mae BaSt. Martin's1.8754
2Pippa WeHunmanby1.8252
2Mia CoFiley Junior School A team1.8252
4Stevi HaSt. Martin's1.7951
5Lacee AdSeamer & Irton1.7650
5Jemima ChHunmanby1.7550
7Libby BrWheatcroft1.7349
7Alexis SiEast Ayton1.7349
7Kiiah GiFiley Junior School A team1.7349
10Rachel HoEast Ayton1.7248
10Rosabel GoEast Ayton1.7048
10Freya SiSt. Martin's1.7048
13Lola HaFiley Junior School B team1.6947
13Isla WaCayton1.6847
15Macy BoHunmanby1.6646
15Felicity Pescarborough College1.6646
15Natasha MoHunmanby1.6546
15Betsy DiWheatcroft1.6546
19Brooke JeSeamer & Irton1.6445
19Izaaria SuFiley Junior School A team1.6345

Top Runners

Boys top 20 Run ranking

RankAthlete nameTeam nameRun TimeRun Points
1Jake LaWold & Vale Team ONE01:17.9957
2Theo CrSt. Martin's01:19.9955
2Ahy D'scarborough College01:19.9955
4SAMMY IOEast Ayton01:20.9954
4Ben StFiley Junior School A team01:20.9954
6Riley CoSeamer & Irton01:21.9953
6Sam RaEast Ayton01:21.9953
8Finlay MaSeamer & Irton01:23.-0152
8Austin ThCayton01:23.-0152
8Ryan CoHertford Vale01:23.-0152
11Charlie EvSeamer & Irton01:25.0050
11Harry Roscarborough College01:25.0050
13Cooper EnCayton01:26.0049
14Harley JoEast Ayton01:27.0048
14LIAM CHWheatcroft01:27.0048
14Charlie CoEast Ayton01:27.0048
14Oscar YoHertford Vale01:27.0048
14Finn PoWheatcroft01:27.0048
14Billy DaSeamer & Irton01:27.0048
20Jack Miscarborough College01:28.0047

Girls top 20 Run ranking

RankAthlete nameTeam nameRun TimeRun Points
1Rebecca AdHunmanby01:23.-0152
2Macy BoHunmanby01:26.0049
3Lily SmSeamer & Irton01:27.0048
3Kate Swscarborough College01:27.0048
5Izzy PaWheatcroft01:28.0047
6Isabelle BrSeamer & Irton01:29.0046
6Maisie-Jayne LoWold & Vale Team ONE01:29.0046
8Jemima ChHunmanby01:30.0045
8REBECCA DOSeamer & Irton01:30.0045
8Veronica KoHertford Vale01:30.0045
11Libby BrWheatcroft01:31.0044
11Lexi BoFiley Junior School B team01:31.0044
13Ginny Pascarborough College01:32.0043
13Alison MiWheatcroft01:32.0043
15Isla WaCayton01:33.0042
15Pippa WeHunmanby01:33.0042
17Chloe BeCayton01:35.0040
17Elily WiHunmanby01:35.0040
17Brooke SoSeamer & Irton01:35.0040
20Lacee AdSeamer & Irton01:37.0038

Top Throwers

Boys top 20 Throw ranking

RankAthlete nameTeam nameThrow DistanceThrow Points
1Oliver WaHunmanby26.8058
2Finlay MaSeamer & Irton23.7052
2Jack Miscarborough College23.6052
4Jack DeWold & Vale Team ONE23.2551
5Freddie TaFiley Junior School A team22.6050
5Tristan BoSeamer & Irton22.6050
7SAMMY IOEast Ayton22.3049
8Edward FrSt. Martin's21.1047
8Rilie BoFiley Junior School A team21.0547
10Riley CoSeamer & Irton20.6546
10Harley JoEast Ayton20.5046
12Oliver MoEast Ayton20.4045
13Sam CuSt. Martin's19.9544
13Charlie CoEast Ayton19.7544
15Austin ThCayton19.3543
15Ben StFiley Junior School A team19.2543
17Aiden BrEast Ayton18.9042
17Tom Descarborough College18.8042
19LIAM CHWheatcroft18.1041
20Jake LaWold & Vale Team TWO17.9040

Girls top 20 Throw ranking

RankAthlete nameTeam nameThrow DistanceThrow Points
1Daisy Liscarborough College22.3549
2EDIE GREast Ayton17.2539
3Rebecca AdHunmanby16.2037
4Mia CoFiley Junior School A team15.0035
5Jemima ChHunmanby14.5034
6Ginny Pascarborough College13.9032
7Ava LoFiley Junior School B team13.2031
7Macy BoHunmanby13.1031
9HOLLY JESt. Martin's12.8030
9Ruby JaWold & Vale Team TWO12.7630
9Chloe BeCayton12.6030
9Elily WiHunmanby12.6030
13Izzy PaWheatcroft12.4029
13Matilda LaWold & Vale Team ONE12.3529
15Brooke SoSeamer & Irton11.7528
15Izaaria SuFiley Junior School A team11.7028
15Isla WaCayton11.6028
18Libby BrWheatcroft11.1527
18Isla HiFiley Junior School A team11.1027
18Kadie FlCayton11.0027

Awards

The ESAA awards are based on a points system scoring each individual discipline between 0 - 5. The ESAA Award we display is the Quadrathlon award. For more details on how these awards are scored please goto the Awards page

Because of the way the ESAA awards system scores things it is possible to get a lesser award than another athlete even though your QuadKids score is higher!

Boys Awards

RankAthlete nameTeam nameOverall PointsESAA Award
1SAMMY IOEast Ayton205Silver
2Finlay MaSeamer & Irton201Silver
3Riley CoSeamer & Irton196Silver
4Austin ThCayton193Silver
5Harley JoEast Ayton185Silver
5Sam RaEast Ayton185Silver
7Charlie EvSeamer & Irton184Silver
8Oliver WaHunmanby183Silver
8Jack Miscarborough College183Silver
10Freddie TaFiley Junior School A team182Silver
11LIAM CHWheatcroft181Silver
12Cooper EnCayton180Silver
13Jack DeWold & Vale Team ONE178Silver
13Kobi CrHunmanby178Silver
15Oscar YoHertford Vale177Silver
15Ben StFiley Junior School A team177Silver
15Charlie CoEast Ayton177Silver
15Ryan CoHertford Vale177Silver
19Tristan BoSeamer & Irton176Silver
20Theo CrSt. Martin's174Silver
20Finn AnWheatcroft174Silver
22Ahy D'scarborough College170Bronze
23Finn PoWheatcroft168Bronze
23Zach LlHertford Vale168Silver
23Rilie BoFiley Junior School A team168Silver
26Luca BoHunmanby167Silver
27Jenson WaSeamer & Irton165Silver
28Edward FrSt. Martin's163Bronze
28Billy DaSeamer & Irton163Silver
30Harvey SiCayton162Silver
30THOMAS WHHunmanby162Silver
30Ollie BlFiley Junior School B team162Silver
33Thomas SiWheatcroft161Silver
33Oliver MoEast Ayton161Silver
35Monty BuSt. Martin's160Silver
35Jake LaWold & Vale Team ONE160Bronze
37Tom Descarborough College154Bronze
38Ashton SmHunmanby153Bronze
39Aiden BrEast Ayton152Bronze
40Jake TaFiley Junior School B team151Bronze
40Ted RyWheatcroft151Bronze
42Harry Roscarborough College148Bronze
42Elliot O'Cayton148Bronze
44Jake LaWold & Vale Team TWO147Bronze
45Oscar WiFiley Junior School B team146Bronze
46Sam CuSt. Martin's145Bronze
46Jack McHertford Vale145Bronze
46Ashley DaFiley Junior School A team145Bronze
49Finley WhWold & Vale Team ONE144Bronze
50Harvey SaWheatcroft142Bronze
50Freddie LoFiley Junior School A team142Bronze
52Ben Guscarborough College139Bronze
53Erik FaWold & Vale Team ONE133Bronze
54Ashton JoSt. Martin's132Bronze
55Bertie ElSt. Martin's128Bronze
55Ewan HuWold & Vale Team TWO128Bronze
57BAILEE LIWold & Vale Team ONE126Bronze
58Joshua CuFiley Junior School B team121Bronze
59Louie TuFiley Junior School B team118Bronze
60Isaac CaWold & Vale Team TWO112Level 2
61Samuel LaWold & Vale Team ONE110Level 2
62Dylan WeWold & Vale Team TWO105Level 2
63Alfie LaWold & Vale Team TWO96Level 2

Girls Awards

RankAthlete nameTeam nameOverall PointsESAA Award
1Rebecca AdHunmanby173Silver
2Jemima ChHunmanby167Silver
3Macy BoHunmanby166Silver
4Daisy Liscarborough College163Silver
5Isla WaCayton158Silver
6Pippa WeHunmanby157Silver
7Libby BrWheatcroft155Silver
8Isabelle BrSeamer & Irton153Silver
9Lily SmSeamer & Irton152Silver
9REBECCA DOSeamer & Irton152Silver
9Izzy PaWheatcroft152Silver
12Alison MiWheatcroft151Silver
12Ginny Pascarborough College151Silver
14Kate Swscarborough College150Silver
14EDIE GREast Ayton150Silver
16Chloe BeCayton149Silver
17Lacee AdSeamer & Irton148Silver
18Veronica KoHertford Vale147Bronze
19Felicity Pescarborough College146Silver
19Natasha MoHunmanby146Silver
21Izaaria SuFiley Junior School A team145Silver
22Lexi BoFiley Junior School B team144Bronze
22Nieve LeCayton144Silver
22Rachel HoEast Ayton144Silver
22HOLLY JESt. Martin's144Silver
26Mia CoFiley Junior School A team143Silver
26Elily WiHunmanby143Silver
26Matilda LaWold & Vale Team ONE143Silver
29Elsie StEast Ayton141Silver
30Alexis SiEast Ayton139Silver
30Rosabel GoEast Ayton139Silver
32Brooke SoSeamer & Irton138Silver
32Missie-Jo WaFiley Junior School B team138Silver
34Maisie-Jayne LoWold & Vale Team ONE137Bronze
35Betsy DiWheatcroft134Bronze
35Kadie FlCayton134Silver
35Lillie-Mae BaSt. Martin's134Silver
35Lilly StWheatcroft134Bronze
39Brooke JeSeamer & Irton133Bronze
40Nancy RoHertford Vale132Bronze
41Isla HiFiley Junior School A team131Silver
41Melissa DeWold & Vale Team ONE131Bronze
41Poppy SiCayton131Bronze
44Freya SiSt. Martin's128Silver
45Emily FaFiley Junior School A team127Bronze
46Isabelle PaEast Ayton125Bronze
46Ava HuFiley Junior School A team125Bronze
48Molly HaCayton124Bronze
48Kiiah GiFiley Junior School A team124Bronze
50Jessica McHertford Vale123Bronze
51Kadie FlCayton122Bronze
51Ava LoFiley Junior School B team122Bronze
53Betty McWheatcroft121Bronze
54Stevi HaSt. Martin's119Bronze
55Lilly SmSt. Martin's116Bronze
55Lola HaFiley Junior School B team116Bronze
57Jasmine CaSt. Martin's114Bronze
58Bella HaWold & Vale Team TWO112Bronze
59Rosie HiFiley Junior School B team108Bronze
60AMY HUCayton102Bronze
61Evie BiFiley Junior School B team98Bronze
62IZZY BRHertford Vale97Bronze
63Ruby JaWold & Vale Team TWO96Bronze
64MACEY WEWold & Vale Team TWO93Bronze
65Rosie SkWold & Vale Team ONE88Level 2
66Izzy HaWold & Vale Team TWO84Level 2
67Lily RoFiley Junior School B team70Level 1

QuadKids Certificates


QuadKids Certificates are FREE if your competition organiser uploads results to our website. To gain access to certificates contact the competition organiser.

You have to be registered and logged in to our website to view certificates. Simply click on the VIEW button to download a certificate, a copy will also be emailed to your registered email address.

Organisers, when you are logged in there are additional buttons on the results screens to download batches of certificates by Team or for batches of all boys or girls.

You must be logged in to view certificates.

Boys' Certificates

RankAthlete NameTeam NameOverall pointsDownload certificate
1SAMMY IOEast Ayton205Certificate
2Finlay MaSeamer & Irton201Certificate
3Riley CoSeamer & Irton196Certificate
4Austin ThCayton193Certificate
5Sam RaEast Ayton185Certificate
5Harley JoEast Ayton185Certificate
7Charlie EvSeamer & Irton184Certificate
8Jack Miscarborough College183Certificate
8Oliver WaHunmanby183Certificate
10Freddie TaFiley Junior School A team182Certificate
11LIAM CHWheatcroft181Certificate
12Cooper EnCayton180Certificate
13Kobi CrHunmanby178Certificate
13Jack DeWold & Vale Team ONE178Certificate
15Ben StFiley Junior School A team177Certificate
15Charlie CoEast Ayton177Certificate
15Ryan CoHertford Vale177Certificate
15Oscar YoHertford Vale177Certificate
19Tristan BoSeamer & Irton176Certificate
20Theo CrSt. Martin's174Certificate
20Finn AnWheatcroft174Certificate
22Ahy D'scarborough College170Certificate
23Rilie BoFiley Junior School A team168Certificate
23Finn PoWheatcroft168Certificate
23Zach LlHertford Vale168Certificate
26Luca BoHunmanby167Certificate
27Jenson WaSeamer & Irton165Certificate
28Edward FrSt. Martin's163Certificate
28Billy DaSeamer & Irton163Certificate
30Harvey SiCayton162Certificate
30Ollie BlFiley Junior School B team162Certificate
30THOMAS WHHunmanby162Certificate
33Thomas SiWheatcroft161Certificate
33Oliver MoEast Ayton161Certificate
35Jake LaWold & Vale Team ONE160Certificate
35Monty BuSt. Martin's160Certificate
37Tom Descarborough College154Certificate
38Ashton SmHunmanby153Certificate
39Aiden BrEast Ayton152Certificate
40Jake TaFiley Junior School B team151Certificate
40Ted RyWheatcroft151Certificate
42Harry Roscarborough College148Certificate
42Elliot O'Cayton148Certificate
44Jake LaWold & Vale Team TWO147Certificate
45Oscar WiFiley Junior School B team146Certificate
46Sam CuSt. Martin's145Certificate
46Jack McHertford Vale145Certificate
46Ashley DaFiley Junior School A team145Certificate
49Finley WhWold & Vale Team ONE144Certificate
50Freddie LoFiley Junior School A team142Certificate
50Harvey SaWheatcroft142Certificate
52Ben Guscarborough College139Certificate
53Erik FaWold & Vale Team ONE133Certificate
54Ashton JoSt. Martin's132Certificate
55Ewan HuWold & Vale Team TWO128Certificate
55Bertie ElSt. Martin's128Certificate
57BAILEE LIWold & Vale Team ONE126Certificate
58Joshua CuFiley Junior School B team121Certificate
59Louie TuFiley Junior School B team118Certificate
60Isaac CaWold & Vale Team TWO112Certificate
61Samuel LaWold & Vale Team ONE110Certificate
62Dylan WeWold & Vale Team TWO105Certificate
63Alfie LaWold & Vale Team TWO96Certificate

Girls' Certificates

RankAthlete NameTeam NameOverall pointsDownload certificate
1Rebecca AdHunmanby173Certificate
2Jemima ChHunmanby167Certificate
3Macy BoHunmanby166Certificate
4Daisy Liscarborough College163Certificate
5Isla WaCayton158Certificate
6Pippa WeHunmanby157Certificate
7Libby BrWheatcroft155Certificate
8Isabelle BrSeamer & Irton153Certificate
9Lily SmSeamer & Irton152Certificate
9Izzy PaWheatcroft152Certificate
9REBECCA DOSeamer & Irton152Certificate
12Ginny Pascarborough College151Certificate
12Alison MiWheatcroft151Certificate
14EDIE GREast Ayton150Certificate
14Kate Swscarborough College150Certificate
16Chloe BeCayton149Certificate
17Lacee AdSeamer & Irton148Certificate
18Veronica KoHertford Vale147Certificate
19Natasha MoHunmanby146Certificate
19Felicity Pescarborough College146Certificate
21Izaaria SuFiley Junior School A team145Certificate
22Lexi BoFiley Junior School B team144Certificate
22Nieve LeCayton144Certificate
22Rachel HoEast Ayton144Certificate
22HOLLY JESt. Martin's144Certificate
26Elily WiHunmanby143Certificate
26Matilda LaWold & Vale Team ONE143Certificate
26Mia CoFiley Junior School A team143Certificate
29Elsie StEast Ayton141Certificate
30Alexis SiEast Ayton139Certificate
30Rosabel GoEast Ayton139Certificate
32Missie-Jo WaFiley Junior School B team138Certificate
32Brooke SoSeamer & Irton138Certificate
34Maisie-Jayne LoWold & Vale Team ONE137Certificate
35Lillie-Mae BaSt. Martin's134Certificate
35Lilly StWheatcroft134Certificate
35Betsy DiWheatcroft134Certificate
35Kadie FlCayton134Certificate
39Brooke JeSeamer & Irton133Certificate
40Nancy RoHertford Vale132Certificate
41Poppy SiCayton131Certificate
41Melissa DeWold & Vale Team ONE131Certificate
41Isla HiFiley Junior School A team131Certificate
44Freya SiSt. Martin's128Certificate
45Emily FaFiley Junior School A team127Certificate
46Ava HuFiley Junior School A team125Certificate
46Isabelle PaEast Ayton125Certificate
48Kiiah GiFiley Junior School A team124Certificate
48Molly HaCayton124Certificate
50Jessica McHertford Vale123Certificate
51Ava LoFiley Junior School B team122Certificate
51Kadie FlCayton122Certificate
53Betty McWheatcroft121Certificate
54Stevi HaSt. Martin's119Certificate
55Lola HaFiley Junior School B team116Certificate
55Lilly SmSt. Martin's116Certificate
57Jasmine CaSt. Martin's114Certificate
58Bella HaWold & Vale Team TWO112Certificate
59Rosie HiFiley Junior School B team108Certificate
60AMY HUCayton102Certificate
61Evie BiFiley Junior School B team98Certificate
62IZZY BRHertford Vale97Certificate
63Ruby JaWold & Vale Team TWO96Certificate
64MACEY WEWold & Vale Team TWO93Certificate
65Rosie SkWold & Vale Team ONE88Certificate
66Izzy HaWold & Vale Team TWO84Certificate
67Lily RoFiley Junior School B team70Certificate


Querying Results

If you have any query about the results of this event then please use the contact form below to inform us of that query. This is the best way to query a result as ringing someone is unlikely to be useful immediately!



Please be patient ....

Please be patient when contacting us regarding the results of an event. We understand your eagerness to resolve your query however we need to pass your query onto the event organiser who in most cases will either be teaching or running another event.

Allow us at least 2-3 days to deal with your request before contacting us again. You will receive an email from us confirming your query which you can reply to if need be.

Thank you for your understanding.

Event Information


Venue Details

Organiser Details

** Contact info is available to registered users **

please wait....

Loading next page ....