Basket

Scarborough SSP Quadkids
Scarborough SSP Year 3&4 (15/06/2017)


Overall Event Results

RankTeamPoints
1Wheatcroft1345
2Northstead1324
3Hunmanby Primary School1323
4Gladstone Primary1301
5Seamer & Irton1262
6CAYTON1261
7Filey - Team B1252
8St. Martin's1226
9Filey - Team A1168
10Friarage982

Teams

Wheatcroft

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
292BEN7.50551.765001:14.996025.7556221
293George8.50451.363401:20.995419.1543176
295Lucas9.10391.504001:27.004819.0043170
296Rio9.30371.594301:38.993622.5050166
297Fin9.20381.413601:33.004219.0043159
294Oscar8.90411.403601:31.004416.0037158
298Saskia8.90411.704801:26.004915.4035173
299Libby9.00401.604401:31.004411.5028156
301Lottie9.50351.504001:35.004013.5532147
300Isabella9.30371.534101:42.993210.9026136
302Alison9.20381.624401:53.00229.9024128
303Alya9.40361.493901:49.00269.1023124

Northstead

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
279Archie Pi8.40461.584301:25.005031.5068207
276Toby Br8.70431.654601:28.004719.2043179
351George Ma8.60441.684701:25.005013.3031172
352Callum Mu9.90311.785101:34.004117.7040163
277Liam Ma8.90411.333301:36.003922.1049162
278Kyle Mu9.40361.584301:41.99338.2221133
272Ellie Ma8.70431.895501:32.004311.4027168
350Demelza Pl8.80421.694701:27.00488.4521158
275Katy Ro9.10391.905601:35.00409.2023158
274Freya Sc10.80221.604401:37.99375.5016119
273Maddeleine Ki9.90311.393501:40.99346.0417117

Hunmanby Primary School

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
307Theo Wa8.80421.624401:30.004525.3555186
306Kobi Cr8.70431.734901:25.005018.7042184
305Harley Bo9.60341.544101:34.004122.3049165
308Alex La8.80421.554201:34.004113.2131156
304OLIVER WA9.50351.614401:43.993118.5042152
309Seb Su9.60341.363401:49.002610.4025119
312Marcie Em9.00401.564201:32.004318.0041166
310Rebecca Ad9.10391.564201:29.004614.6034161
311Macy Bo9.30371.594301:31.004415.0335159
315Gabriella Mo9.30371.604401:38.993612.0029146
314Milly Cr9.10391.453801:33.004210.7026145
313Jemima Ch9.80321.574201:38.993611.6028138

Gladstone Primary

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
260LOUIS GL8.40461.524001:24.005126.2057194
261Marco Mi9.20381.765001:29.004622.0049183
264Luke We9.10391.825201:33.004221.0047180
265Ksean Fr9.30371.544101:37.993718.7042157
263Henry Sm8.90411.724804:29.991017.5040139
262Leon Bi9.60341.504001:41.993312.2029136
266Holly Ro8.90411.594301:31.004411.2027155
267Ruby Ma9.80321.644501:42.993218.0041150
268Molly Li10.10291.504001:38.993616.8738143
270Coral As9.20381.453801:43.993113.8532139
271Ebony Wa9.50351.504001:38.993610.6426137
269Neve Ha9.50351.704802:31.001011.2027120

Seamer & Irton

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
287Charlie Sh8.30471.624401:23.-015223.9352195
289Oliver Wa8.90411.584301:24.005125.2055190
286Joseph So8.50451.664601:27.004819.9044183
291Sutton Gr8.70431.463801:30.004520.1045171
290Harry Sh9.20381.544101:37.993720.7046162
288Liam Me9.30371.453801:32.004311.9028146
280MEYA JA9.00401.453801:31.00449.9024146
281Ava Th9.00401.554201:33.00425.4015139
282Isabelle Br10.00301.453801:38.99367.1119123
284Ellie Ya8.90411.504001:55.00195.4015115
285Leah Cl9.50351.323201:52.00237.6020110

CAYTON

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
204HARVEY SI8.20481.875401:20.995418.5042198
201ALFIE KN9.10391.785101:34.004126.3057188
205AUSTIN TH9.30371.644501:36.003925.8056177
206ARCHIE TH9.00401.674601:32.004321.0047176
203JACOB MC8.80421.785101:37.993718.9042172
202JOSEPH WI8.90411.594301:32.004311.2027154
211ISLA WA8.80421.684701:40.99347.0019142
212NIEVE LE9.30371.443701:46.-012911.4027130
207KATIE TO9.40361.483902:14.991019.5044129
209ERIN GR9.70331.383501:42.99328.4021121
208EMILY ST10.30271.353401:53.002212.5030113
210CHRISTAL MU9.90311.564202:16.991011.9028111

Filey - Team B

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
246Jad Aw7.90511.604401:26.004922.1049193
247Joel Tr8.40461.574201:39.993523.5052175
243James Un8.90411.644501:30.004513.5032163
242Callum Co9.70331.504001:35.004020.2045158
245Reuben Th9.50351.253001:43.993121.8048144
244Ben St10.00301.604401:43.993116.5038143
241Regan Br8.80421.935701:39.993520.2045179
240Olivia Fo9.50351.554201:46.-012915.9036142
238Kaitlyn Ba10.00301.564201:57.001713.9532121
237Erin Br10.00301.453801:49.002611.1027121
239Ava Hu9.30371.303201:51.00248.2521114

St. Martin's

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
223Franki Wa9.00401.734901:36.003921.4547175
219Luca St9.40361.594301:27.004819.4043170
222Lewis Wa9.20381.694701:37.993721.4047169
224Aidan Ll9.60341.634501:37.003821.9048165
221HarvreyHolder8.90411.504001:36.003913.9032152
220Monty Bu9.50351.534101:37.993716.5038151
213MIRREN EL9.40361.634501:37.003812.6230149
216Elena Ki9.10391.704801:41.99338.2021141
217Millie Sw9.70331.574201:42.993210.2025132
215Rhianna Bu8.70431.504002:00.001411.9128125
218Hannah Ra9.20381.373401:49.00269.1223121
214Ruby Wo9.30371.554205:00.001013.4031120

Filey - Team A

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
231Rio Di8.20481.554201:28.004723.4051188
235Harvey Ri8.70431.604401:30.004523.0051183
230Thomas Eb8.80421.604401:25.005018.6042178
232Oliver Dr9.40361.423601:46.-012924.3053154
233Freddie Ta9.80321.493901:46.-012921.7048148
234Freddie Lo9.60341.343301:30.004514.5034146
226Skye Ba9.50351.473801:48.00279.1523123
229Izzaaria Su9.50351.574201:55.00199.3223119
225Desire Ti10.00301.534101:59.001512.8030116
227Charlotte Hu10.70231.504001:58.001611.5228107
228Rhianna Wa10.30271.293101:59.00159.152396

Friarage

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
258Phu GI9.00401.965801:43.993112.0029158
250Robert O'9.60341.514001:39.993514.9434143
248JAYDEN OR9.20381.353401:37.993713.5532141
255Adam ME10.00301.263001:50.00259.5024109
257Bradley LA10.70231.323201:58.001615.8036107
256Rudolf JA11.60141.403602:00.001417.5040104
254Alisha GR9.80321.393501:38.99369.0723126
253Matilda PU9.50351.343301:43.99318.0021120
259Emily VO10.40261.423602:08.00109.002395
252Ellie FO9.70331.202802:08.99107.031990
249Skye WI11.90101.483902:14.99105.081574
251Penelope DO11.50151.283102:06.00104.061369

Individuals

Boys individual ranking

RankAthlete nameTeam nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
1BENWheatcroft7.50551.765001:14.996025.7556221
2Archie PiNorthstead8.40461.584301:25.005031.5068207
3HARVEY SICAYTON8.20481.875401:20.995418.5042198
4Charlie ShSeamer & Irton8.30471.624401:23.-015223.9352195
5LOUIS GLGladstone Primary8.40461.524001:24.005126.2057194
6Jad AwFiley - Team B7.90511.604401:26.004922.1049193
7Oliver WaSeamer & Irton8.90411.584301:24.005125.2055190
8ALFIE KNCAYTON9.10391.785101:34.004126.3057188
8Rio DiFiley - Team A8.20481.554201:28.004723.4051188
10Theo WaHunmanby Primary School8.80421.624401:30.004525.3555186
11Kobi CrHunmanby Primary School8.70431.734901:25.005018.7042184
12Harvey RiFiley - Team A8.70431.604401:30.004523.0051183
12Joseph SoSeamer & Irton8.50451.664601:27.004819.9044183
12Marco MiGladstone Primary9.20381.765001:29.004622.0049183
15Luke WeGladstone Primary9.10391.825201:33.004221.0047180
16Toby BrNorthstead8.70431.654601:28.004719.2043179
17Thomas EbFiley - Team A8.80421.604401:25.005018.6042178
18AUSTIN THCAYTON9.30371.644501:36.003925.8056177
19GeorgeWheatcroft8.50451.363401:20.995419.1543176
19ARCHIE THCAYTON9.00401.674601:32.004321.0047176
21Joel TrFiley - Team B8.40461.574201:39.993523.5052175
21Franki WaSt. Martin's 9.00401.734901:36.003921.4547175
23George MaNorthstead8.60441.684701:25.005013.3031172
23JACOB MCCAYTON8.80421.785101:37.993718.9042172
25Sutton GrSeamer & Irton8.70431.463801:30.004520.1045171
26LucasWheatcroft9.10391.504001:27.004819.0043170
26Luca StSt. Martin's 9.40361.594301:27.004819.4043170
28Lewis WaSt. Martin's 9.20381.694701:37.993721.4047169
29RioWheatcroft9.30371.594301:38.993622.5050166
30Aidan LlSt. Martin's 9.60341.634501:37.003821.9048165
30Harley BoHunmanby Primary School9.60341.544101:34.004122.3049165
32James UnFiley - Team B8.90411.644501:30.004513.5032163
32Callum MuNorthstead9.90311.785101:34.004117.7040163
34Harry ShSeamer & Irton9.20381.544101:37.993720.7046162
34Liam MaNorthstead8.90411.333301:36.003922.1049162
36FinWheatcroft9.20381.413601:33.004219.0043159
37Callum CoFiley - Team B9.70331.504001:35.004020.2045158
37OscarWheatcroft8.90411.403601:31.004416.0037158
37Phu GIFriarage9.00401.965801:43.993112.0029158
40Ksean FrGladstone Primary9.30371.544101:37.993718.7042157
41Alex LaHunmanby Primary School8.80421.554201:34.004113.2131156
42Oliver DrFiley - Team A9.40361.423601:46.-012924.3053154
42JOSEPH WICAYTON8.90411.594301:32.004311.2027154
44HarvreyHolderSt. Martin's 8.90411.504001:36.003913.9032152
44OLIVER WAHunmanby Primary School9.50351.614401:43.993118.5042152
46Monty BuSt. Martin's 9.50351.534101:37.993716.5038151
47Freddie TaFiley - Team A9.80321.493901:46.-012921.7048148
48Freddie LoFiley - Team A9.60341.343301:30.004514.5034146
48Liam MeSeamer & Irton9.30371.453801:32.004311.9028146
50Reuben ThFiley - Team B9.50351.253001:43.993121.8048144
51Ben StFiley - Team B10.00301.604401:43.993116.5038143
51Robert O'Friarage9.60341.514001:39.993514.9434143
53JAYDEN ORFriarage9.20381.353401:37.993713.5532141
54Henry SmGladstone Primary8.90411.724804:29.991017.5040139
55Leon BiGladstone Primary9.60341.504001:41.993312.2029136
56Kyle MuNorthstead9.40361.584301:41.99338.2221133
57Seb SuHunmanby Primary School9.60341.363401:49.002610.4025119
58Adam MEFriarage10.00301.263001:50.00259.5024109
59Bradley LAFriarage10.70231.323201:58.001615.8036107
60Rudolf JAFriarage11.60141.403602:00.001417.5040104

Girls individual ranking

RankAthlete nameTeam nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
1Regan BrFiley - Team B8.80421.935701:39.993520.2045179
2SaskiaWheatcroft8.90411.704801:26.004915.4035173
3Ellie MaNorthstead8.70431.895501:32.004311.4027168
4Marcie EmHunmanby Primary School9.00401.564201:32.004318.0041166
5Rebecca AdHunmanby Primary School9.10391.564201:29.004614.6034161
6Macy BoHunmanby Primary School9.30371.594301:31.004415.0335159
7Katy RoNorthstead9.10391.905601:35.00409.2023158
7Demelza PlNorthstead8.80421.694701:27.00488.4521158
9LibbyWheatcroft9.00401.604401:31.004411.5028156
10Holly RoGladstone Primary8.90411.594301:31.004411.2027155
11Ruby MaGladstone Primary9.80321.644501:42.993218.0041150
12MIRREN ELSt. Martin's 9.40361.634501:37.003812.6230149
13LottieWheatcroft9.50351.504001:35.004013.5532147
14Gabriella MoHunmanby Primary School9.30371.604401:38.993612.0029146
14MEYA JASeamer & Irton9.00401.453801:31.00449.9024146
16Milly CrHunmanby Primary School9.10391.453801:33.004210.7026145
17Molly LiGladstone Primary10.10291.504001:38.993616.8738143
18Olivia FoFiley - Team B9.50351.554201:46.-012915.9036142
18ISLA WACAYTON8.80421.684701:40.99347.0019142
20Elena KiSt. Martin's 9.10391.704801:41.99338.2021141
21Ava ThSeamer & Irton9.00401.554201:33.00425.4015139
21Coral AsGladstone Primary9.20381.453801:43.993113.8532139
23Jemima ChHunmanby Primary School9.80321.574201:38.993611.6028138
24Ebony WaGladstone Primary9.50351.504001:38.993610.6426137
25IsabellaWheatcroft9.30371.534101:42.993210.9026136
26Millie SwSt. Martin's 9.70331.574201:42.993210.2025132
27NIEVE LECAYTON9.30371.443701:46.-012911.4027130
28KATIE TOCAYTON9.40361.483902:14.991019.5044129
29AlisonWheatcroft9.20381.624401:53.00229.9024128
30Alisha GRFriarage9.80321.393501:38.99369.0723126
31Rhianna BuSt. Martin's 8.70431.504002:00.001411.9128125
32AlyaWheatcroft9.40361.493901:49.00269.1023124
33Isabelle BrSeamer & Irton10.00301.453801:38.99367.1119123
33Skye BaFiley - Team A9.50351.473801:48.00279.1523123
35ERIN GRCAYTON9.70331.383501:42.99328.4021121
35Kaitlyn BaFiley - Team B10.00301.564201:57.001713.9532121
35Hannah RaSt. Martin's 9.20381.373401:49.00269.1223121
35Erin BrFiley - Team B10.00301.453801:49.002611.1027121
39Ruby WoSt. Martin's 9.30371.554205:00.001013.4031120
39Neve HaGladstone Primary9.50351.704802:31.001011.2027120
39Matilda PUFriarage9.50351.343301:43.99318.0021120
42Freya ScNorthstead10.80221.604401:37.99375.5016119
42Izzaaria SuFiley - Team A9.50351.574201:55.00199.3223119
44Maddeleine KiNorthstead9.90311.393501:40.99346.0417117
45Desire TiFiley - Team A10.00301.534101:59.001512.8030116
46Ellie YaSeamer & Irton8.90411.504001:55.00195.4015115
47Ava HuFiley - Team B9.30371.303201:51.00248.2521114
48EMILY STCAYTON10.30271.353401:53.002212.5030113
49CHRISTAL MUCAYTON9.90311.564202:16.991011.9028111
50Leah ClSeamer & Irton9.50351.323201:52.00237.6020110
51Charlotte HuFiley - Team A10.70231.504001:58.001611.5228107
52Rhianna WaFiley - Team A10.30271.293101:59.00159.152396
53Emily VOFriarage10.40261.423602:08.00109.002395
54Ellie FOFriarage9.70331.202802:08.99107.031990
55Skye WIFriarage11.90101.483902:14.99105.081574
56Penelope DOFriarage11.50151.283102:06.00104.061369

Top Sprinters

Boys top 20 Sprint ranking

RankAthlete nameTeam nameSprint TimeSprint Points
1BENWheatcroft7.5055
2Jad AwFiley - Team B7.9051
3HARVEY SICAYTON8.2048
3Rio DiFiley - Team A8.2048
5Charlie ShSeamer & Irton8.3047
6Archie PiNorthstead8.4046
6LOUIS GLGladstone Primary8.4046
6Joel TrFiley - Team B8.4046
9Joseph SoSeamer & Irton8.5045
9GeorgeWheatcroft8.5045
11George MaNorthstead8.6044
12Kobi CrHunmanby Primary School8.7043
12Harvey RiFiley - Team A8.7043
12Toby BrNorthstead8.7043
12Sutton GrSeamer & Irton8.7043
16Theo WaHunmanby Primary School8.8042
16Thomas EbFiley - Team A8.8042
16JACOB MCCAYTON8.8042
16Alex LaHunmanby Primary School8.8042
20Oliver WaSeamer & Irton8.9041

Girls top 20 Sprint ranking

RankAthlete nameTeam nameSprint TimeSprint Points
1Ellie MaNorthstead8.7043
1Rhianna BuSt. Martin's 8.7043
3Regan BrFiley - Team B8.8042
3Demelza PlNorthstead8.8042
3ISLA WACAYTON8.8042
6SaskiaWheatcroft8.9041
6Holly RoGladstone Primary8.9041
6Ellie YaSeamer & Irton8.9041
9Marcie EmHunmanby Primary School9.0040
9LibbyWheatcroft9.0040
9MEYA JASeamer & Irton9.0040
9Ava ThSeamer & Irton9.0040
13Rebecca AdHunmanby Primary School9.1039
13Katy RoNorthstead9.1039
13Milly CrHunmanby Primary School9.1039
13Elena KiSt. Martin's 9.1039
17Coral AsGladstone Primary9.2038
17AlisonWheatcroft9.2038
17Hannah RaSt. Martin's 9.2038
20Macy BoHunmanby Primary School9.3037

Top Jumpers

Boys top 20 Jump ranking

RankAthlete nameTeam nameJump DistanceJump Points
1Phu GIFriarage1.9658
2HARVEY SICAYTON1.8754
3Luke WeGladstone Primary1.8252
4ALFIE KNCAYTON1.7851
4JACOB MCCAYTON1.7851
4Callum MuNorthstead1.7851
7BENWheatcroft1.7650
7Marco MiGladstone Primary1.7650
9Kobi CrHunmanby Primary School1.7349
9Franki WaSt. Martin's 1.7349
11Henry SmGladstone Primary1.7248
12Lewis WaSt. Martin's 1.6947
12George MaNorthstead1.6847
14ARCHIE THCAYTON1.6746
14Joseph SoSeamer & Irton1.6646
14Toby BrNorthstead1.6546
17AUSTIN THCAYTON1.6445
17James UnFiley - Team B1.6445
17Aidan LlSt. Martin's 1.6345
20Charlie ShSeamer & Irton1.6244

Girls top 20 Jump ranking

RankAthlete nameTeam nameJump DistanceJump Points
1Regan BrFiley - Team B1.9357
2Katy RoNorthstead1.9056
3Ellie MaNorthstead1.8955
4SaskiaWheatcroft1.7048
4Elena KiSt. Martin's 1.7048
4Neve HaGladstone Primary1.7048
7Demelza PlNorthstead1.6947
7ISLA WACAYTON1.6847
9Ruby MaGladstone Primary1.6445
9MIRREN ELSt. Martin's 1.6345
11AlisonWheatcroft1.6244
11LibbyWheatcroft1.6044
11Gabriella MoHunmanby Primary School1.6044
11Freya ScNorthstead1.6044
15Macy BoHunmanby Primary School1.5943
15Holly RoGladstone Primary1.5943
17Jemima ChHunmanby Primary School1.5742
17Millie SwSt. Martin's 1.5742
17Izzaaria SuFiley - Team A1.5742
17Marcie EmHunmanby Primary School1.5642

Top Runners

Boys top 20 Run ranking

RankAthlete nameTeam nameRun TimeRun Points
1BENWheatcroft01:14.9960
2HARVEY SICAYTON01:20.9954
2GeorgeWheatcroft01:20.9954
4Charlie ShSeamer & Irton01:23.-0152
5LOUIS GLGladstone Primary01:24.0051
5Oliver WaSeamer & Irton01:24.0051
7Archie PiNorthstead01:25.0050
7Kobi CrHunmanby Primary School01:25.0050
7Thomas EbFiley - Team A01:25.0050
7George MaNorthstead01:25.0050
11Jad AwFiley - Team B01:26.0049
12Joseph SoSeamer & Irton01:27.0048
12LucasWheatcroft01:27.0048
12Luca StSt. Martin's 01:27.0048
15Rio DiFiley - Team A01:28.0047
15Toby BrNorthstead01:28.0047
17Marco MiGladstone Primary01:29.0046
18Theo WaHunmanby Primary School01:30.0045
18Harvey RiFiley - Team A01:30.0045
18Sutton GrSeamer & Irton01:30.0045

Girls top 20 Run ranking

RankAthlete nameTeam nameRun TimeRun Points
1SaskiaWheatcroft01:26.0049
2Demelza PlNorthstead01:27.0048
3Rebecca AdHunmanby Primary School01:29.0046
4Macy BoHunmanby Primary School01:31.0044
4LibbyWheatcroft01:31.0044
4Holly RoGladstone Primary01:31.0044
4MEYA JASeamer & Irton01:31.0044
8Ellie MaNorthstead01:32.0043
8Marcie EmHunmanby Primary School01:32.0043
10Milly CrHunmanby Primary School01:33.0042
10Ava ThSeamer & Irton01:33.0042
12Katy RoNorthstead01:35.0040
12LottieWheatcroft01:35.0040
14MIRREN ELSt. Martin's 01:37.0038
15Freya ScNorthstead01:37.9937
16Gabriella MoHunmanby Primary School01:38.9936
16Molly LiGladstone Primary01:38.9936
16Jemima ChHunmanby Primary School01:38.9936
16Ebony WaGladstone Primary01:38.9936
16Alisha GRFriarage01:38.9936

Top Throwers

Boys top 20 Throw ranking

RankAthlete nameTeam nameThrow DistanceThrow Points
1Archie PiNorthstead31.5068
2ALFIE KNCAYTON26.3057
2LOUIS GLGladstone Primary26.2057
4AUSTIN THCAYTON25.8056
4BENWheatcroft25.7556
6Theo WaHunmanby Primary School25.3555
6Oliver WaSeamer & Irton25.2055
8Oliver DrFiley - Team A24.3053
9Charlie ShSeamer & Irton23.9352
9Joel TrFiley - Team B23.5052
11Rio DiFiley - Team A23.4051
11Harvey RiFiley - Team A23.0051
13RioWheatcroft22.5050
14Harley BoHunmanby Primary School22.3049
14Jad AwFiley - Team B22.1049
14Liam MaNorthstead22.1049
14Marco MiGladstone Primary22.0049
18Aidan LlSt. Martin's 21.9048
18Reuben ThFiley - Team B21.8048
18Freddie TaFiley - Team A21.7048

Girls top 20 Throw ranking

RankAthlete nameTeam nameThrow DistanceThrow Points
1Regan BrFiley - Team B20.2045
2KATIE TOCAYTON19.5044
3Marcie EmHunmanby Primary School18.0041
3Ruby MaGladstone Primary18.0041
5Molly LiGladstone Primary16.8738
6Olivia FoFiley - Team B15.9036
7SaskiaWheatcroft15.4035
7Macy BoHunmanby Primary School15.0335
9Rebecca AdHunmanby Primary School14.6034
10Kaitlyn BaFiley - Team B13.9532
10Coral AsGladstone Primary13.8532
10LottieWheatcroft13.5532
13Ruby WoSt. Martin's 13.4031
14Desire TiFiley - Team A12.8030
14MIRREN ELSt. Martin's 12.6230
14EMILY STCAYTON12.5030
17Gabriella MoHunmanby Primary School12.0029
18Rhianna BuSt. Martin's 11.9128
18CHRISTAL MUCAYTON11.9028
18Jemima ChHunmanby Primary School11.6028

Awards

The ESAA awards are based on a points system scoring each individual discipline between 0 - 5. The ESAA Award we display is the Quadrathlon award. For more details on how these awards are scored please goto the Awards page

Because of the way the ESAA awards system scores things it is possible to get a lesser award than another athlete even though your QuadKids score is higher!

Boys Awards

RankAthlete nameTeam nameOverall PointsESAA Award
1BENWheatcroft221Silver
2Archie PiNorthstead207Silver
3HARVEY SICAYTON198Silver
4Charlie ShSeamer & Irton195Silver
5LOUIS GLGladstone Primary194Silver
6Jad AwFiley - Team B193Silver
7Oliver WaSeamer & Irton190Silver
8ALFIE KNCAYTON188Silver
8Rio DiFiley - Team A188Silver
10Theo WaHunmanby Primary School186Silver
11Kobi CrHunmanby Primary School184Silver
12Marco MiGladstone Primary183Silver
12Joseph SoSeamer & Irton183Silver
12Harvey RiFiley - Team A183Silver
15Luke WeGladstone Primary180Silver
16Toby BrNorthstead179Silver
17Thomas EbFiley - Team A178Silver
18AUSTIN THCAYTON177Silver
19ARCHIE THCAYTON176Silver
19GeorgeWheatcroft176Silver
21Franki WaSt. Martin's 175Silver
21Joel TrFiley - Team B175Silver
23George MaNorthstead172Silver
23JACOB MCCAYTON172Silver
25Sutton GrSeamer & Irton171Silver
26Luca StSt. Martin's 170Silver
26LucasWheatcroft170Silver
28Lewis WaSt. Martin's 169Silver
29RioWheatcroft166Bronze
30Aidan LlSt. Martin's 165Silver
30Harley BoHunmanby Primary School165Silver
32James UnFiley - Team B163Silver
32Callum MuNorthstead163Silver
34Liam MaNorthstead162Bronze
34Harry ShSeamer & Irton162Bronze
36FinWheatcroft159Silver
37Phu GIFriarage158Silver
37Callum CoFiley - Team B158Bronze
37OscarWheatcroft158Silver
40Ksean FrGladstone Primary157Bronze
41Alex LaHunmanby Primary School156Silver
42Oliver DrFiley - Team A154Bronze
42JOSEPH WICAYTON154Silver
44HarvreyHolderSt. Martin's 152Bronze
44OLIVER WAHunmanby Primary School152Silver
46Monty BuSt. Martin's 151Bronze
47Freddie TaFiley - Team A148Bronze
48Freddie LoFiley - Team A146Bronze
48Liam MeSeamer & Irton146Bronze
50Reuben ThFiley - Team B144Bronze
51Ben StFiley - Team B143Bronze
51Robert O'Friarage143Bronze
53JAYDEN ORFriarage141Bronze
54Henry SmGladstone Primary139Bronze
55Leon BiGladstone Primary136Bronze
56Kyle MuNorthstead133Bronze
57Seb SuHunmanby Primary School119Level 2
58Adam MEFriarage109Level 2
59Bradley LAFriarage107Level 2
60Rudolf JAFriarage104Bronze

Girls Awards

RankAthlete nameTeam nameOverall PointsESAA Award
1Regan BrFiley - Team B179Gold
2SaskiaWheatcroft173Gold
3Ellie MaNorthstead168Silver
4Marcie EmHunmanby Primary School166Gold
5Rebecca AdHunmanby Primary School161Silver
6Macy BoHunmanby Primary School159Silver
7Katy RoNorthstead158Silver
7Demelza PlNorthstead158Silver
9LibbyWheatcroft156Silver
10Holly RoGladstone Primary155Silver
11Ruby MaGladstone Primary150Silver
12MIRREN ELSt. Martin's 149Silver
13LottieWheatcroft147Silver
14Gabriella MoHunmanby Primary School146Silver
14MEYA JASeamer & Irton146Silver
16Milly CrHunmanby Primary School145Silver
17Molly LiGladstone Primary143Silver
18ISLA WACAYTON142Silver
18Olivia FoFiley - Team B142Silver
20Elena KiSt. Martin's 141Silver
21Coral AsGladstone Primary139Silver
21Ava ThSeamer & Irton139Silver
23Jemima ChHunmanby Primary School138Silver
24Ebony WaGladstone Primary137Bronze
25IsabellaWheatcroft136Bronze
26Millie SwSt. Martin's 132Bronze
27NIEVE LECAYTON130Bronze
28KATIE TOCAYTON129Bronze
29AlisonWheatcroft128Silver
30Alisha GRFriarage126Bronze
31Rhianna BuSt. Martin's 125Bronze
32AlyaWheatcroft124Bronze
33Skye BaFiley - Team A123Bronze
33Isabelle BrSeamer & Irton123Bronze
35Hannah RaSt. Martin's 121Bronze
35ERIN GRCAYTON121Bronze
35Erin BrFiley - Team B121Bronze
35Kaitlyn BaFiley - Team B121Bronze
39Matilda PUFriarage120Bronze
39Neve HaGladstone Primary120Bronze
39Ruby WoSt. Martin's 120Bronze
42Freya ScNorthstead119Bronze
42Izzaaria SuFiley - Team A119Bronze
44Maddeleine KiNorthstead117Bronze
45Desire TiFiley - Team A116Bronze
46Ellie YaSeamer & Irton115Bronze
47Ava HuFiley - Team B114Bronze
48EMILY STCAYTON113Bronze
49CHRISTAL MUCAYTON111Bronze
50Leah ClSeamer & Irton110Bronze
51Charlotte HuFiley - Team A107Bronze
52Rhianna WaFiley - Team A96Level 2
53Emily VOFriarage95Bronze
54Ellie FOFriarage90Bronze
55Skye WIFriarage74Level 2
56Penelope DOFriarage69Level 2

QuadKids Certificates


QuadKids Certificates are FREE if your competition organiser uploads results to our website. To gain access to certificates contact the competition organiser.

You have to be registered and logged in to our website to view certificates. Simply click on the VIEW button to download a certificate, a copy will also be emailed to your registered email address.

Organisers, when you are logged in there are additional buttons on the results screens to download batches of certificates by Team or for batches of all boys or girls.

You must be logged in to view certificates.

Boys' Certificates

RankAthlete NameTeam NameOverall pointsDownload certificate
1BENWheatcroft221Certificate
2Archie PiNorthstead207Certificate
3HARVEY SICAYTON198Certificate
4Charlie ShSeamer & Irton195Certificate
5LOUIS GLGladstone Primary194Certificate
6Jad AwFiley - Team B193Certificate
7Oliver WaSeamer & Irton190Certificate
8Rio DiFiley - Team A188Certificate
8ALFIE KNCAYTON188Certificate
10Theo WaHunmanby Primary School186Certificate
11Kobi CrHunmanby Primary School184Certificate
12Harvey RiFiley - Team A183Certificate
12Joseph SoSeamer & Irton183Certificate
12Marco MiGladstone Primary183Certificate
15Luke WeGladstone Primary180Certificate
16Toby BrNorthstead179Certificate
17Thomas EbFiley - Team A178Certificate
18AUSTIN THCAYTON177Certificate
19GeorgeWheatcroft176Certificate
19ARCHIE THCAYTON176Certificate
21Franki WaSt. Martin's 175Certificate
21Joel TrFiley - Team B175Certificate
23George MaNorthstead172Certificate
23JACOB MCCAYTON172Certificate
25Sutton GrSeamer & Irton171Certificate
26LucasWheatcroft170Certificate
26Luca StSt. Martin's 170Certificate
28Lewis WaSt. Martin's 169Certificate
29RioWheatcroft166Certificate
30Harley BoHunmanby Primary School165Certificate
30Aidan LlSt. Martin's 165Certificate
32Callum MuNorthstead163Certificate
32James UnFiley - Team B163Certificate
34Liam MaNorthstead162Certificate
34Harry ShSeamer & Irton162Certificate
36FinWheatcroft159Certificate
37Phu GIFriarage158Certificate
37Callum CoFiley - Team B158Certificate
37OscarWheatcroft158Certificate
40Ksean FrGladstone Primary157Certificate
41Alex LaHunmanby Primary School156Certificate
42Oliver DrFiley - Team A154Certificate
42JOSEPH WICAYTON154Certificate
44HarvreyHolderSt. Martin's 152Certificate
44OLIVER WAHunmanby Primary School152Certificate
46Monty BuSt. Martin's 151Certificate
47Freddie TaFiley - Team A148Certificate
48Freddie LoFiley - Team A146Certificate
48Liam MeSeamer & Irton146Certificate
50Reuben ThFiley - Team B144Certificate
51Robert O'Friarage143Certificate
51Ben StFiley - Team B143Certificate
53JAYDEN ORFriarage141Certificate
54Henry SmGladstone Primary139Certificate
55Leon BiGladstone Primary136Certificate
56Kyle MuNorthstead133Certificate
57Seb SuHunmanby Primary School119Certificate
58Adam MEFriarage109Certificate
59Bradley LAFriarage107Certificate
60Rudolf JAFriarage104Certificate

Girls' Certificates

RankAthlete NameTeam NameOverall pointsDownload certificate
1Regan BrFiley - Team B179Certificate
2SaskiaWheatcroft173Certificate
3Ellie MaNorthstead168Certificate
4Marcie EmHunmanby Primary School166Certificate
5Rebecca AdHunmanby Primary School161Certificate
6Macy BoHunmanby Primary School159Certificate
7Demelza PlNorthstead158Certificate
7Katy RoNorthstead158Certificate
9LibbyWheatcroft156Certificate
10Holly RoGladstone Primary155Certificate
11Ruby MaGladstone Primary150Certificate
12MIRREN ELSt. Martin's 149Certificate
13LottieWheatcroft147Certificate
14Gabriella MoHunmanby Primary School146Certificate
14MEYA JASeamer & Irton146Certificate
16Milly CrHunmanby Primary School145Certificate
17Molly LiGladstone Primary143Certificate
18Olivia FoFiley - Team B142Certificate
18ISLA WACAYTON142Certificate
20Elena KiSt. Martin's 141Certificate
21Coral AsGladstone Primary139Certificate
21Ava ThSeamer & Irton139Certificate
23Jemima ChHunmanby Primary School138Certificate
24Ebony WaGladstone Primary137Certificate
25IsabellaWheatcroft136Certificate
26Millie SwSt. Martin's 132Certificate
27NIEVE LECAYTON130Certificate
28KATIE TOCAYTON129Certificate
29AlisonWheatcroft128Certificate
30Alisha GRFriarage126Certificate
31Rhianna BuSt. Martin's 125Certificate
32AlyaWheatcroft124Certificate
33Isabelle BrSeamer & Irton123Certificate
33Skye BaFiley - Team A123Certificate
35Erin BrFiley - Team B121Certificate
35ERIN GRCAYTON121Certificate
35Kaitlyn BaFiley - Team B121Certificate
35Hannah RaSt. Martin's 121Certificate
39Neve HaGladstone Primary120Certificate
39Matilda PUFriarage120Certificate
39Ruby WoSt. Martin's 120Certificate
42Freya ScNorthstead119Certificate
42Izzaaria SuFiley - Team A119Certificate
44Maddeleine KiNorthstead117Certificate
45Desire TiFiley - Team A116Certificate
46Ellie YaSeamer & Irton115Certificate
47Ava HuFiley - Team B114Certificate
48EMILY STCAYTON113Certificate
49CHRISTAL MUCAYTON111Certificate
50Leah ClSeamer & Irton110Certificate
51Charlotte HuFiley - Team A107Certificate
52Rhianna WaFiley - Team A96Certificate
53Emily VOFriarage95Certificate
54Ellie FOFriarage90Certificate
55Skye WIFriarage74Certificate
56Penelope DOFriarage69Certificate


Querying Results

If you have any query about the results of this event then please use the contact form below to inform us of that query. This is the best way to query a result as ringing someone is unlikely to be useful immediately!



Please be patient ....

Please be patient when contacting us regarding the results of an event. We understand your eagerness to resolve your query however we need to pass your query onto the event organiser who in most cases will either be teaching or running another event.

Allow us at least 2-3 days to deal with your request before contacting us again. You will receive an email from us confirming your query which you can reply to if need be.

Thank you for your understanding.

Event Information


Venue Details

Organiser Details

** Contact info is available to registered users **

please wait....

Loading next page ....