Basket

Scarborough Quadkids
Scarborough Quadkids Year 5&6 (14/06/2018)


Overall Event Results

RankTeamPoints
1Wheatcroft1488
2Seamer & Irton1448
3Cayton1413
4East Ayton1384
5Hunmanby1339
6St. Martin's1266
7GLADSTONE1255
8Filey Junior School A team1192
9Hertford Vale1040
10Filey Junior School B team990

Teams

Wheatcroft

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
55BEN GR10.83621.855102:08.006223.3046221
56George An11.32571.965702:16.005422.9045213
59Ashley Wr12.05491.704402:25.004518.4036174
60Lewis Ea12.94411.975702:49.002122.9045164
57Thomas Pa14.30271.704402:33.993619.0038145
58Jayder Po12.59441.674202:58.991113.7527124
61Libby Sp11.93512.005902:20.994919.9039198
63Ebony Wa12.00502.076202:27.004313.0026181
64Isabella Wi12.38462.066202:33.003712.1024169
62Saskia Ch12.02501.503402:16.005415.2030168
65Mae Ry13.04401.734500:00.00010.6021106
66Lottie Bl12.63441.302400:00.0008.801785

Seamer & Irton

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
73Harry So10.75622.005902:16.005418.1036211
77Connor We12.41461.804902:14.995525.6051201
74Ryan Mc10.96601.684302:18.005221.3042197
78Joe So11.98501.985802:23.-014716.3032187
75Nathan Ho12.39461.654102:18.995120.8041179
76Charlie Sh12.05491.634002:23.-014717.3534170
68Ruby Ri11.50551.754602:22.004811.5523172
72Maya Ja12.39461.935502:18.99515.6011163
70Phoebe Ph11.66531.754602:29.00419.6019159
67LUCY FA12.46452.056102:54.001618.2036158
71Ava Th13.04402.036002:58.99117.9015126
69Amelia Br12.66431.754602:56.00149.6019122

Cayton

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
9Reggie St11.61541.955602:12.995719.6039206
11Logan Ab12.00501.603902:27.994224.5049180
10Finlay Ho12.51451.453102:16.995320.0040169
13Joseph Wi11.99501.624002:33.993616.0032158
12Max Gr11.99501.001002:41.992818.4036124
1CAITLIN IN11.42562.086302:16.005415.2030203
3Lila Ri11.55542.046102:16.995313.4026194
4Jasmine To12.22481.845102:23.-014714.2028174
7Amy Cu12.17481.754602:50.00207.8515129
8Oceianna Sm14.51251.814903:08.991016.7533117
5Katie To13.16381.503403:06.99109.7019101
2Faith Le15.12191.613902:58.991111.402291
6Erin Gr14.89211.553602:54.00167.701588

East Ayton

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
44Tom Cr11.62541.724502:18.005224.0448199
46Toby Lo11.19581.804902:27.994224.1548197
47Tom Kn12.75421.814902:18.005225.5551194
48Callum Mu12.42461.935502:27.004324.4048192
45Alfie Ra11.99501.664202:16.995322.3544189
43WILLIAM MA12.71431.965702:18.005216.5033185
53Gemma Ca12.25471.845102:39.003113.3126155
54Emily Dr12.78421.664202:23.-014710.2520151
49LIBBY RO13.20381.855102:27.00438.6017149
52Evie Ta11.65531.995802:52.99179.8519147
50Oivia Br12.83421.764702:52.991718.8537143
51Sarah Br13.11391.945602:52.001811.6023136

Hunmanby

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
22Rhys To12.80421.875202:23.-014721.5043184
21Rhys Co13.02402.237002:45.002523.0046181
17ALEX LA12.04501.503402:23.-014718.4036167
20Brandon We12.71431.563702:35.003522.1044159
19Josh Bo11.85511.603902:43.992619.5039155
18Charlie ha13.72331.704402:50.991922.4044140
25Georgina Mc13.22382.005902:35.003517.1534166
28Phoebe Me12.38461.704402:23.-014713.5527164
24Sophie Ad11.92511.593802:20.005010.8021160
23Marcie Em12.03501.603902:25.004512.0524158
27Nikita Gh11.97501.654102:41.992813.2326145
26Evie Jo12.60441.603902:29.004110.3520144

St. Martin's

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
41Tom Ha10.89611.865202:18.995120.4040204
39Oliver Bu15.591470.0010002:41.992821.2042184
37Nathaniel Ba12.80421.804902:31.993815.5031160
38Josh Be13.33371.553602:41.992822.2044145
40Ben Cr12.59441.563702:45.002517.8035141
42Cole Va13.05391.774702:54.001616.1032134
32Jemima Cl13.09391.744602:18.995112.3024160
34Ruby Ho11.92511.654102:20.99496.9013154
31MIRREN EL12.53451.684302:39.003112.1224143
33Katie Ha13.38361.644102:49.00219.0018116
35Naomi Ca14.14291.573703:06.991010.602197
36Zhane Mi14.57241.573700:00.0008.701778

GLADSTONE

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
123Theo Fl12.10492.005902:31.003920.2040187
122Oliver we11.55541.855102:41.002923.6547181
120Oliver Sm12.22481.603902:25.994424.2048179
121George Bu12.57441.553602:27.994227.0054176
125Jessica Mi11.51551.754602:20.005010.2520171
116Holly Ro14.02301.392802:31.003913.9027124
118Trinity Kn12.77421.453102:35.99348.0516123
124Lucy Ev12.00501.613903:02.00107.9015114

Filey Junior School A team

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
97Aarron Co11.74531.965702:27.004320.7541194
96Spencer Ma12.15481.734502:27.004314.9329165
100Joel Tr11.81521.654102:58.991121.0042146
98George La15.49152.257103:54.001023.7747143
99Harvey-Richardson-Truelove12.73431.553602:37.003315.4030142
90Amy Di11.88512.046102:20.994910.6521182
93Sofia Wh11.53551.704402:49.00219.5519139
92Neve Hu12.77421.654103:04.001012.0024117
95Kaitlyn Ba13.15381.453102:54.991511.4022106
94Regan Br13.67331.664202:58.00127.3414101
91Caitlin In13.31371.654103:02.99106.0512100

Hertford Vale

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
86Mickey Gi14.78222.005902:33.993611.8023140
85Alfie Br11.95501.804902:49.00218.2016136
84James Bi13.25372.106403:02.99103.3010121
83William Ma12.50451.734503:08.00109.1518118
79EMILY MC12.33471.925502:43.00278.0016145
80Jessica Sa11.46551.905402:58.99119.2518138
81Milly Br13.55341.885302:50.002011.0022129
82Sophie Sm12.93411.543603:02.991013.4026113

Filey Junior School B team

#Athlete nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
107Sam Ma11.50551.453102:29.994026.5453179
108Lucas Pe13.76321.915402:35.993420.3340160
109Heni An14.26271.855102:46.-01246.2312114
110Preston Br15.18181.734503:31.001015.3030103
105Ellie Br12.75421.624002:39.00318.0016129
104Hannah Co13.95301.754603:00.991011.8023109
103Evie Bo13.31371.563703:22.00107.601599
101Erin Br14.00301.634003:10.00108.951797
102Charlotte Hu15.14191.573703:06.001011.502389
106Desire Ti15.02201.443103:35.00108.501778

Individuals

Boys individual ranking

RankAthlete nameTeam nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
1BEN GRWheatcroft10.83621.855102:08.006223.3046221
2George AnWheatcroft11.32571.965702:16.005422.9045213
3Harry SoSeamer & Irton10.75622.005902:16.005418.1036211
4Reggie StCayton11.61541.955602:12.995719.6039206
5Tom HaSt. Martin's10.89611.865202:18.995120.4040204
6Connor WeSeamer & Irton12.41461.804902:14.995525.6051201
7Tom CrEast Ayton11.62541.724502:18.005224.0448199
8Ryan McSeamer & Irton10.96601.684302:18.005221.3042197
8Toby LoEast Ayton11.19581.804902:27.994224.1548197
10Tom KnEast Ayton12.75421.814902:18.005225.5551194
10Aarron CoFiley Junior School A team11.74531.965702:27.004320.7541194
12Callum MuEast Ayton12.42461.935502:27.004324.4048192
13Alfie RaEast Ayton11.99501.664202:16.995322.3544189
14Joe SoSeamer & Irton11.98501.985802:23.-014716.3032187
14Theo FlGLADSTONE12.10492.005902:31.003920.2040187
16WILLIAM MAEast Ayton12.71431.965702:18.005216.5033185
17Oliver BuSt. Martin's15.591470.0010002:41.992821.2042184
17Rhys ToHunmanby12.80421.875202:23.-014721.5043184
19Oliver weGLADSTONE11.55541.855102:41.002923.6547181
19Rhys CoHunmanby13.02402.237002:45.002523.0046181
21Logan AbCayton12.00501.603902:27.994224.5049180
22Oliver SmGLADSTONE12.22481.603902:25.994424.2048179
22Nathan HoSeamer & Irton12.39461.654102:18.995120.8041179
22Sam MaFiley Junior School B team11.50551.453102:29.994026.5453179
25George BuGLADSTONE12.57441.553602:27.994227.0054176
26Ashley WrWheatcroft12.05491.704402:25.004518.4036174
27Charlie ShSeamer & Irton12.05491.634002:23.-014717.3534170
28Finlay HoCayton12.51451.453102:16.995320.0040169
29ALEX LAHunmanby12.04501.503402:23.-014718.4036167
30Spencer MaFiley Junior School A team12.15481.734502:27.004314.9329165
31Lewis EaWheatcroft12.94411.975702:49.002122.9045164
32Lucas PeFiley Junior School B team13.76321.915402:35.993420.3340160
32Nathaniel BaSt. Martin's12.80421.804902:31.993815.5031160
34Brandon WeHunmanby12.71431.563702:35.003522.1044159
35Joseph WiCayton11.99501.624002:33.993616.0032158
36Josh BoHunmanby11.85511.603902:43.992619.5039155
37Joel TrFiley Junior School A team11.81521.654102:58.991121.0042146
38Josh BeSt. Martin's13.33371.553602:41.992822.2044145
38Thomas PaWheatcroft14.30271.704402:33.993619.0038145
40George LaFiley Junior School A team15.49152.257103:54.001023.7747143
41Harvey-Richardson-TrueloveFiley Junior School A team12.73431.553602:37.003315.4030142
42Ben CrSt. Martin's12.59441.563702:45.002517.8035141
43Charlie haHunmanby13.72331.704402:50.991922.4044140
43Mickey GiHertford Vale14.78222.005902:33.993611.8023140
45Alfie BrHertford Vale11.95501.804902:49.00218.2016136
46Cole VaSt. Martin's13.05391.774702:54.001616.1032134
47Jayder PoWheatcroft12.59441.674202:58.991113.7527124
47Max GrCayton11.99501.001002:41.992818.4036124
49James BiHertford Vale13.25372.106403:02.99103.3010121
50William MaHertford Vale12.50451.734503:08.00109.1518118
51Heni AnFiley Junior School B team14.26271.855102:46.-01246.2312114
52Preston BrFiley Junior School B team15.18181.734503:31.001015.3030103

Girls individual ranking

RankAthlete nameTeam nameSprint timeSprint pointsJump distanceJump pointsRun timeRun pointsThrow distanceThrow pointsOverall points
1CAITLIN INCayton11.42562.086302:16.005415.2030203
2Libby SpWheatcroft11.93512.005902:20.994919.9039198
3Lila RiCayton11.55542.046102:16.995313.4026194
4Amy DiFiley Junior School A team11.88512.046102:20.994910.6521182
5Ebony WaWheatcroft12.00502.076202:27.004313.0026181
6Jasmine ToCayton12.22481.845102:23.-014714.2028174
7Ruby RiSeamer & Irton11.50551.754602:22.004811.5523172
8Jessica MiGLADSTONE11.51551.754602:20.005010.2520171
9Isabella WiWheatcroft12.38462.066202:33.003712.1024169
10Saskia ChWheatcroft12.02501.503402:16.005415.2030168
11Georgina McHunmanby13.22382.005902:35.003517.1534166
12Phoebe MeHunmanby12.38461.704402:23.-014713.5527164
13Maya JaSeamer & Irton12.39461.935502:18.99515.6011163
14Jemima ClSt. Martin's13.09391.744602:18.995112.3024160
14Sophie AdHunmanby11.92511.593802:20.005010.8021160
16Phoebe PhSeamer & Irton11.66531.754602:29.00419.6019159
17LUCY FASeamer & Irton12.46452.056102:54.001618.2036158
17Marcie EmHunmanby12.03501.603902:25.004512.0524158
19Gemma CaEast Ayton12.25471.845102:39.003113.3126155
20Ruby HoSt. Martin's11.92511.654102:20.99496.9013154
21Emily DrEast Ayton12.78421.664202:23.-014710.2520151
22LIBBY ROEast Ayton13.20381.855102:27.00438.6017149
23Evie TaEast Ayton11.65531.995802:52.99179.8519147
24Nikita GhHunmanby11.97501.654102:41.992813.2326145
24EMILY MCHertford Vale12.33471.925502:43.00278.0016145
26Evie JoHunmanby12.60441.603902:29.004110.3520144
27MIRREN ELSt. Martin's12.53451.684302:39.003112.1224143
27Oivia BrEast Ayton12.83421.764702:52.991718.8537143
29Sofia WhFiley Junior School A team11.53551.704402:49.00219.5519139
30Jessica SaHertford Vale11.46551.905402:58.99119.2518138
31Sarah BrEast Ayton13.11391.945602:52.001811.6023136
32Amy CuCayton12.17481.754602:50.00207.8515129
32Ellie BrFiley Junior School B team12.75421.624002:39.00318.0016129
32Milly BrHertford Vale13.55341.885302:50.002011.0022129
35Ava ThSeamer & Irton13.04402.036002:58.99117.9015126
36Holly RoGLADSTONE14.02301.392802:31.003913.9027124
37Trinity KnGLADSTONE12.77421.453102:35.99348.0516123
38Amelia BrSeamer & Irton12.66431.754602:56.00149.6019122
39Neve HuFiley Junior School A team12.77421.654103:04.001012.0024117
39Oceianna SmCayton14.51251.814903:08.991016.7533117
41Katie HaSt. Martin's13.38361.644102:49.00219.0018116
42Lucy EvGLADSTONE12.00501.613903:02.00107.9015114
43Sophie SmHertford Vale12.93411.543603:02.991013.4026113
44Hannah CoFiley Junior School B team13.95301.754603:00.991011.8023109
45Mae RyWheatcroft13.04401.734500:00.00010.6021106
45Kaitlyn BaFiley Junior School A team13.15381.453102:54.991511.4022106
47Katie ToCayton13.16381.503403:06.99109.7019101
47Regan BrFiley Junior School A team13.67331.664202:58.00127.3414101
49Caitlin InFiley Junior School A team13.31371.654103:02.99106.0512100
50Evie BoFiley Junior School B team13.31371.563703:22.00107.601599
51Erin BrFiley Junior School B team14.00301.634003:10.00108.951797
51Naomi CaSt. Martin's14.14291.573703:06.991010.602197
53Faith LeCayton15.12191.613902:58.991111.402291
54Charlotte HuFiley Junior School B team15.14191.573703:06.001011.502389
55Erin GrCayton14.89211.553602:54.00167.701588
56Lottie BlWheatcroft12.63441.302400:00.0008.801785
57Desire TiFiley Junior School B team15.02201.443103:35.00108.501778
57Zhane MiSt. Martin's14.57241.573700:00.0008.701778

Top Sprinters

Boys top 20 Sprint ranking

RankAthlete nameTeam nameSprint TimeSprint Points
1Harry SoSeamer & Irton10.7562
1BEN GRWheatcroft10.8362
3Tom HaSt. Martin's10.8961
4Ryan McSeamer & Irton10.9660
5Toby LoEast Ayton11.1958
6George AnWheatcroft11.3257
7Sam MaFiley Junior School B team11.5055
8Oliver weGLADSTONE11.5554
8Reggie StCayton11.6154
8Tom CrEast Ayton11.6254
11Aarron CoFiley Junior School A team11.7453
12Joel TrFiley Junior School A team11.8152
13Josh BoHunmanby11.8551
14Alfie BrHertford Vale11.9550
14Joe SoSeamer & Irton11.9850
14Alfie RaEast Ayton11.9950
14Joseph WiCayton11.9950
14Max GrCayton11.9950
14Logan AbCayton12.0050
14ALEX LAHunmanby12.0450

Girls top 20 Sprint ranking

RankAthlete nameTeam nameSprint TimeSprint Points
1CAITLIN INCayton11.4256
2Jessica SaHertford Vale11.4655
2Ruby RiSeamer & Irton11.5055
2Jessica MiGLADSTONE11.5155
2Sofia WhFiley Junior School A team11.5355
6Lila RiCayton11.5554
7Evie TaEast Ayton11.6553
7Phoebe PhSeamer & Irton11.6653
9Amy DiFiley Junior School A team11.8851
9Sophie AdHunmanby11.9251
9Ruby HoSt. Martin's11.9251
9Libby SpWheatcroft11.9351
13Nikita GhHunmanby11.9750
13Ebony WaWheatcroft12.0050
13Lucy EvGLADSTONE12.0050
13Saskia ChWheatcroft12.0250
13Marcie EmHunmanby12.0350
18Amy CuCayton12.1748
18Jasmine ToCayton12.2248
20Gemma CaEast Ayton12.2547

Top Jumpers

Boys top 20 Jump ranking

RankAthlete nameTeam nameJump DistanceJump Points
1Oliver BuSt. Martin's70.00100
2George LaFiley Junior School A team2.2571
3Rhys CoHunmanby2.2370
4James BiHertford Vale2.1064
5Harry SoSeamer & Irton2.0059
5Theo FlGLADSTONE2.0059
5Mickey GiHertford Vale2.0059
8Joe SoSeamer & Irton1.9858
9Lewis EaWheatcroft1.9757
9George AnWheatcroft1.9657
9Aarron CoFiley Junior School A team1.9657
9WILLIAM MAEast Ayton1.9657
13Reggie StCayton1.9556
14Callum MuEast Ayton1.9355
15Lucas PeFiley Junior School B team1.9154
16Rhys ToHunmanby1.8752
16Tom HaSt. Martin's1.8652
18BEN GRWheatcroft1.8551
18Oliver weGLADSTONE1.8551
18Heni AnFiley Junior School B team1.8551

Girls top 20 Jump ranking

RankAthlete nameTeam nameJump DistanceJump Points
1CAITLIN INCayton2.0863
2Ebony WaWheatcroft2.0762
2Isabella WiWheatcroft2.0662
4LUCY FASeamer & Irton2.0561
4Lila RiCayton2.0461
4Amy DiFiley Junior School A team2.0461
7Ava ThSeamer & Irton2.0360
8Libby SpWheatcroft2.0059
8Georgina McHunmanby2.0059
10Evie TaEast Ayton1.9958
11Sarah BrEast Ayton1.9456
12Maya JaSeamer & Irton1.9355
12EMILY MCHertford Vale1.9255
14Jessica SaHertford Vale1.9054
15Milly BrHertford Vale1.8853
16LIBBY ROEast Ayton1.8551
16Jasmine ToCayton1.8451
16Gemma CaEast Ayton1.8451
19Oceianna SmCayton1.8149
20Oivia BrEast Ayton1.7647

Top Runners

Boys top 20 Run ranking

RankAthlete nameTeam nameRun TimeRun Points
1BEN GRWheatcroft02:08.0062
2Reggie StCayton02:12.9957
3Connor WeSeamer & Irton02:14.9955
4George AnWheatcroft02:16.0054
4Harry SoSeamer & Irton02:16.0054
6Alfie RaEast Ayton02:16.9953
6Finlay HoCayton02:16.9953
8Tom CrEast Ayton02:18.0052
8Ryan McSeamer & Irton02:18.0052
8Tom KnEast Ayton02:18.0052
8WILLIAM MAEast Ayton02:18.0052
12Tom HaSt. Martin's02:18.9951
12Nathan HoSeamer & Irton02:18.9951
14Joe SoSeamer & Irton02:23.-0147
14Rhys ToHunmanby02:23.-0147
14Charlie ShSeamer & Irton02:23.-0147
14ALEX LAHunmanby02:23.-0147
18Ashley WrWheatcroft02:25.0045
19Oliver SmGLADSTONE02:25.9944
20Aarron CoFiley Junior School A team02:27.0043

Girls top 20 Run ranking

RankAthlete nameTeam nameRun TimeRun Points
1CAITLIN INCayton02:16.0054
1Saskia ChWheatcroft02:16.0054
3Lila RiCayton02:16.9953
4Maya JaSeamer & Irton02:18.9951
4Jemima ClSt. Martin's02:18.9951
6Jessica MiGLADSTONE02:20.0050
6Sophie AdHunmanby02:20.0050
8Libby SpWheatcroft02:20.9949
8Amy DiFiley Junior School A team02:20.9949
8Ruby HoSt. Martin's02:20.9949
11Ruby RiSeamer & Irton02:22.0048
12Jasmine ToCayton02:23.-0147
12Phoebe MeHunmanby02:23.-0147
12Emily DrEast Ayton02:23.-0147
15Marcie EmHunmanby02:25.0045
16Ebony WaWheatcroft02:27.0043
16LIBBY ROEast Ayton02:27.0043

Top Throwers

Boys top 20 Throw ranking

RankAthlete nameTeam nameThrow DistanceThrow Points
1George BuGLADSTONE27.0054
2Sam MaFiley Junior School B team26.5453
3Connor WeSeamer & Irton25.6051
3Tom KnEast Ayton25.5551
5Logan AbCayton24.5049
6Callum MuEast Ayton24.4048
6Oliver SmGLADSTONE24.2048
6Toby LoEast Ayton24.1548
6Tom CrEast Ayton24.0448
10George LaFiley Junior School A team23.7747
10Oliver weGLADSTONE23.6547
12BEN GRWheatcroft23.3046
12Rhys CoHunmanby23.0046
14George AnWheatcroft22.9045
14Lewis EaWheatcroft22.9045
16Charlie haHunmanby22.4044
16Alfie RaEast Ayton22.3544
16Josh BeSt. Martin's22.2044
16Brandon WeHunmanby22.1044
20Rhys ToHunmanby21.5043

Girls top 20 Throw ranking

RankAthlete nameTeam nameThrow DistanceThrow Points
1Libby SpWheatcroft19.9039
2Oivia BrEast Ayton18.8537
3LUCY FASeamer & Irton18.2036
4Georgina McHunmanby17.1534
5Oceianna SmCayton16.7533
6CAITLIN INCayton15.2030
6Saskia ChWheatcroft15.2030
8Jasmine ToCayton14.2028
9Holly RoGLADSTONE13.9027
9Phoebe MeHunmanby13.5527
11Lila RiCayton13.4026
11Sophie SmHertford Vale13.4026
11Gemma CaEast Ayton13.3126
11Nikita GhHunmanby13.2326
11Ebony WaWheatcroft13.0026
16Jemima ClSt. Martin's12.3024
16MIRREN ELSt. Martin's12.1224
16Isabella WiWheatcroft12.1024
16Marcie EmHunmanby12.0524
16Neve HuFiley Junior School A team12.0024

Awards

The ESAA awards are based on a points system scoring each individual discipline between 0 - 5. The ESAA Award we display is the Quadrathlon award. For more details on how these awards are scored please goto the Awards page

Because of the way the ESAA awards system scores things it is possible to get a lesser award than another athlete even though your QuadKids score is higher!

Boys Awards

RankAthlete nameTeam nameOverall PointsESAA Award
1BEN GRWheatcroft221Gold
2George AnWheatcroft213Silver
3Harry SoSeamer & Irton211Silver
4Reggie StCayton206Silver
5Tom HaSt. Martin's204Silver
6Connor WeSeamer & Irton201Gold
7Tom CrEast Ayton199Silver
8Ryan McSeamer & Irton197Silver
8Toby LoEast Ayton197Gold
10Aarron CoFiley Junior School A team194Silver
10Tom KnEast Ayton194Silver
12Callum MuEast Ayton192Gold
13Alfie RaEast Ayton189Silver
14Joe SoSeamer & Irton187Silver
14Theo FlGLADSTONE187Silver
16WILLIAM MAEast Ayton185Silver
17Rhys ToHunmanby184Silver
17Oliver BuSt. Martin's184Bronze
19Rhys CoHunmanby181Silver
19Oliver weGLADSTONE181Silver
21Logan AbCayton180Silver
22Sam MaFiley Junior School B team179Silver
22Oliver SmGLADSTONE179Silver
22Nathan HoSeamer & Irton179Silver
25George BuGLADSTONE176Silver
26Ashley WrWheatcroft174Silver
27Charlie ShSeamer & Irton170Silver
28Finlay HoCayton169Silver
29ALEX LAHunmanby167Silver
30Spencer MaFiley Junior School A team165Silver
31Lewis EaWheatcroft164Silver
32Nathaniel BaSt. Martin's160Silver
32Lucas PeFiley Junior School B team160Silver
34Brandon WeHunmanby159Bronze
35Joseph WiCayton158Silver
36Josh BoHunmanby155Silver
37Joel TrFiley Junior School A team146Silver
38Thomas PaWheatcroft145Bronze
38Josh BeSt. Martin's145Bronze
40George LaFiley Junior School A team143Bronze
41Harvey-Richardson-TrueloveFiley Junior School A team142Bronze
42Ben CrSt. Martin's141Bronze
43Charlie haHunmanby140Bronze
43Mickey GiHertford Vale140Bronze
45Alfie BrHertford Vale136Silver
46Cole VaSt. Martin's134Bronze
47Max GrCayton124Bronze
47Jayder PoWheatcroft124Bronze
49James BiHertford Vale121Bronze
50William MaHertford Vale118Bronze
51Heni AnFiley Junior School B team114Bronze
52Preston BrFiley Junior School B team103Level 2

Girls Awards

RankAthlete nameTeam nameOverall PointsESAA Award
1CAITLIN INCayton203Gold
2Libby SpWheatcroft198Gold
3Lila RiCayton194Silver
4Amy DiFiley Junior School A team182Silver
5Ebony WaWheatcroft181Silver
6Jasmine ToCayton174Silver
7Ruby RiSeamer & Irton172Silver
8Jessica MiGLADSTONE171Silver
9Isabella WiWheatcroft169Silver
10Saskia ChWheatcroft168Silver
11Georgina McHunmanby166Silver
12Phoebe MeHunmanby164Silver
13Maya JaSeamer & Irton163Silver
14Jemima ClSt. Martin's160Silver
14Sophie AdHunmanby160Silver
16Phoebe PhSeamer & Irton159Silver
17LUCY FASeamer & Irton158Gold
17Marcie EmHunmanby158Silver
19Gemma CaEast Ayton155Silver
20Ruby HoSt. Martin's154Silver
21Emily DrEast Ayton151Silver
22LIBBY ROEast Ayton149Silver
23Evie TaEast Ayton147Silver
24EMILY MCHertford Vale145Silver
24Nikita GhHunmanby145Silver
26Evie JoHunmanby144Silver
27MIRREN ELSt. Martin's143Silver
27Oivia BrEast Ayton143Silver
29Sofia WhFiley Junior School A team139Silver
30Jessica SaHertford Vale138Silver
31Sarah BrEast Ayton136Silver
32Ellie BrFiley Junior School B team129Silver
32Milly BrHertford Vale129Silver
32Amy CuCayton129Silver
35Ava ThSeamer & Irton126Silver
36Holly RoGLADSTONE124Bronze
37Trinity KnGLADSTONE123Silver
38Amelia BrSeamer & Irton122Silver
39Oceianna SmCayton117Silver
39Neve HuFiley Junior School A team117Silver
41Katie HaSt. Martin's116Bronze
42Lucy EvGLADSTONE114Bronze
43Sophie SmHertford Vale113Bronze
44Hannah CoFiley Junior School B team109Bronze
45Kaitlyn BaFiley Junior School A team106Bronze
45Mae RyWheatcroft106Silver
47Regan BrFiley Junior School A team101Bronze
47Katie ToCayton101Bronze
49Caitlin InFiley Junior School A team100Bronze
50Evie BoFiley Junior School B team99Bronze
51Naomi CaSt. Martin's97Bronze
51Erin BrFiley Junior School B team97Bronze
53Faith LeCayton91Bronze
54Charlotte HuFiley Junior School B team89Bronze
55Erin GrCayton88Bronze
56Lottie BlWheatcroft85Bronze
57Zhane MiSt. Martin's78Bronze
57Desire TiFiley Junior School B team78Level 2

QuadKids Certificates


QuadKids Certificates are FREE if your competition organiser uploads results to our website. To gain access to certificates contact the competition organiser.

You have to be registered and logged in to our website to view certificates. Simply click on the VIEW button to download a certificate, a copy will also be emailed to your registered email address.

Organisers, when you are logged in there are additional buttons on the results screens to download batches of certificates by Team or for batches of all boys or girls.

You must be logged in to view certificates.

Boys' Certificates

RankAthlete NameTeam NameOverall pointsDownload certificate
1BEN GRWheatcroft221Certificate
2George AnWheatcroft213Certificate
3Harry SoSeamer & Irton211Certificate
4Reggie StCayton206Certificate
5Tom HaSt. Martin's204Certificate
6Connor WeSeamer & Irton201Certificate
7Tom CrEast Ayton199Certificate
8Toby LoEast Ayton197Certificate
8Ryan McSeamer & Irton197Certificate
10Tom KnEast Ayton194Certificate
10Aarron CoFiley Junior School A team194Certificate
12Callum MuEast Ayton192Certificate
13Alfie RaEast Ayton189Certificate
14Theo FlGLADSTONE187Certificate
14Joe SoSeamer & Irton187Certificate
16WILLIAM MAEast Ayton185Certificate
17Rhys ToHunmanby184Certificate
17Oliver BuSt. Martin's184Certificate
19Oliver weGLADSTONE181Certificate
19Rhys CoHunmanby181Certificate
21Logan AbCayton180Certificate
22Oliver SmGLADSTONE179Certificate
22Sam MaFiley Junior School B team179Certificate
22Nathan HoSeamer & Irton179Certificate
25George BuGLADSTONE176Certificate
26Ashley WrWheatcroft174Certificate
27Charlie ShSeamer & Irton170Certificate
28Finlay HoCayton169Certificate
29ALEX LAHunmanby167Certificate
30Spencer MaFiley Junior School A team165Certificate
31Lewis EaWheatcroft164Certificate
32Lucas PeFiley Junior School B team160Certificate
32Nathaniel BaSt. Martin's160Certificate
34Brandon WeHunmanby159Certificate
35Joseph WiCayton158Certificate
36Josh BoHunmanby155Certificate
37Joel TrFiley Junior School A team146Certificate
38Thomas PaWheatcroft145Certificate
38Josh BeSt. Martin's145Certificate
40George LaFiley Junior School A team143Certificate
41Harvey-Richardson-TrueloveFiley Junior School A team142Certificate
42Ben CrSt. Martin's141Certificate
43Mickey GiHertford Vale140Certificate
43Charlie haHunmanby140Certificate
45Alfie BrHertford Vale136Certificate
46Cole VaSt. Martin's134Certificate
47Jayder PoWheatcroft124Certificate
47Max GrCayton124Certificate
49James BiHertford Vale121Certificate
50William MaHertford Vale118Certificate
51Heni AnFiley Junior School B team114Certificate
52Preston BrFiley Junior School B team103Certificate

Girls' Certificates

RankAthlete NameTeam NameOverall pointsDownload certificate
1CAITLIN INCayton203Certificate
2Libby SpWheatcroft198Certificate
3Lila RiCayton194Certificate
4Amy DiFiley Junior School A team182Certificate
5Ebony WaWheatcroft181Certificate
6Jasmine ToCayton174Certificate
7Ruby RiSeamer & Irton172Certificate
8Jessica MiGLADSTONE171Certificate
9Isabella WiWheatcroft169Certificate
10Saskia ChWheatcroft168Certificate
11Georgina McHunmanby166Certificate
12Phoebe MeHunmanby164Certificate
13Maya JaSeamer & Irton163Certificate
14Jemima ClSt. Martin's160Certificate
14Sophie AdHunmanby160Certificate
16Phoebe PhSeamer & Irton159Certificate
17Marcie EmHunmanby158Certificate
17LUCY FASeamer & Irton158Certificate
19Gemma CaEast Ayton155Certificate
20Ruby HoSt. Martin's154Certificate
21Emily DrEast Ayton151Certificate
22LIBBY ROEast Ayton149Certificate
23Evie TaEast Ayton147Certificate
24Nikita GhHunmanby145Certificate
24EMILY MCHertford Vale145Certificate
26Evie JoHunmanby144Certificate
27Oivia BrEast Ayton143Certificate
27MIRREN ELSt. Martin's143Certificate
29Sofia WhFiley Junior School A team139Certificate
30Jessica SaHertford Vale138Certificate
31Sarah BrEast Ayton136Certificate
32Milly BrHertford Vale129Certificate
32Amy CuCayton129Certificate
32Ellie BrFiley Junior School B team129Certificate
35Ava ThSeamer & Irton126Certificate
36Holly RoGLADSTONE124Certificate
37Trinity KnGLADSTONE123Certificate
38Amelia BrSeamer & Irton122Certificate
39Oceianna SmCayton117Certificate
39Neve HuFiley Junior School A team117Certificate
41Katie HaSt. Martin's116Certificate
42Lucy EvGLADSTONE114Certificate
43Sophie SmHertford Vale113Certificate
44Hannah CoFiley Junior School B team109Certificate
45Mae RyWheatcroft106Certificate
45Kaitlyn BaFiley Junior School A team106Certificate
47Katie ToCayton101Certificate
47Regan BrFiley Junior School A team101Certificate
49Caitlin InFiley Junior School A team100Certificate
50Evie BoFiley Junior School B team99Certificate
51Naomi CaSt. Martin's97Certificate
51Erin BrFiley Junior School B team97Certificate
53Faith LeCayton91Certificate
54Charlotte HuFiley Junior School B team89Certificate
55Erin GrCayton88Certificate
56Lottie BlWheatcroft85Certificate
57Desire TiFiley Junior School B team78Certificate
57Zhane MiSt. Martin's78Certificate


Querying Results

If you have any query about the results of this event then please use the contact form below to inform us of that query. This is the best way to query a result as ringing someone is unlikely to be useful immediately!



Please be patient ....

Please be patient when contacting us regarding the results of an event. We understand your eagerness to resolve your query however we need to pass your query onto the event organiser who in most cases will either be teaching or running another event.

Allow us at least 2-3 days to deal with your request before contacting us again. You will receive an email from us confirming your query which you can reply to if need be.

Thank you for your understanding.

Event Information


Venue Details

Organiser Details

** Contact info is available to registered users **

please wait....

Loading next page ....