The original RUN / JUMP / THROW
Toggle navigation
Schools
Clubs
Super8
Resources ...
News
Inclusive QK
Merchandise
Awards
Download Materials
Contact Us
Register
Log In
QuadKids
Super8
Event
Yate School Games Year 7 Girls Super 6's
Match Result
Boys Results
Girls Results
100M
200M
800M
Javelin
Shot Putt
Long Jump
Certificates
Overall Event Results
Rank
Team
Points
1
BRIMSHAM GREEN
466
2
BRADLEY STOKE
442
3
CASTLE
430
4
MARLWOOD
390
5
CHIPPING SODBURY
370
6
WINTERBOURNE INTERNATIONAL
327
7
YATE INTERNATIONAL
292
8
ABBEYWOOD
174
Boys Results
Girls Results
BRIMSHAM GREEN
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
33
Abi Wi
14.21
58
3.30
40
98
34
Sophie Co
14.57
54
2.98
33
87
31
Rebecca Du
35.35
30
5.76
47
77
32
Rosie Jo
3.09
26
6.24
50
76
35
Hannah Da
32.63
44
9.75
31
75
36
Emily Ro
3.12
23
9.30
30
53
BRADLEY STOKE
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
81
Maddie Wi
2.45
50
4.76
39
89
79
Cara Do
14.88
51
2.98
33
84
83
Skye Gr
15.31
47
9.16
30
77
82
Zoe Ho
34.13
36
4.20
34
70
80
Georgia Po
34.68
33
11.40
35
68
84
Lissi An
3.11
24
2.80
30
54
CASTLE
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
7
Kate Wi
33.07
41
6.90
56
97
10
Amy Le
15.69
43
5.48
44
87
9
Abi Ro
15.07
49
7.00
25
74
11
Hannah Be
34.88
32
3.11
36
68
8
Amelia Wa
3.11
24
3.38
41
65
12
Lauren Je
4.55
10
8.77
29
39
MARLWOOD
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
95
Fatima Ka
14.32
57
3.39
28
85
94
Caris Gi
32.86
42
11.85
36
78
96
Larragh Nu
17.03
30
11.60
35
65
93
Sammy Dr
35.80
28
4.21
34
62
91
Charlotte Ni
3.10
25
2.81
30
55
92
Bethan Je
3.18
17
2.72
28
45
CHIPPING SODBURY
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
22
Mia Wi
14.38
56
6.38
52
108
19
Lily Gr
2.46
49
10.95
34
83
20
Jaya Hu
14.87
51
7.58
26
77
23
Katie Sa
36.63
24
2.95
33
57
24
Amber Th
3.12
23
2.41
22
45
WINTERBOURNE INTERNATIONAL
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
67
Millie Yo
14.87
51
3.69
47
98
68
Olivia Hu
2.43
52
3.59
45
97
70
Izzy Di
15.36
46
7.05
25
71
YATE INTERNATIONAL
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
58
Samia Fi
16.18
38
5.65
22
60
59
Macy He
31.74
48
1.92
12
60
55
Ella Mo
3.10
25
6.05
23
48
57
Holly Jo
32.65
43
43
56
Alex Ge
15.78
42
42
60
Dionee Tr
4.56
10
2.75
29
39
ABBEYWOOD
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
47
abbie sh
34.45
34
6.10
49
83
45
maisie po
3.19
16
11.00
34
50
44
jennifer cr
17.99
20
2.35
21
41
Girls 100M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Abi Wi
BRIMSHAM GREEN
14.21
58
Gold
2
Fatima Ka
MARLWOOD
14.32
57
Gold
3
Mia Wi
CHIPPING SODBURY
14.38
56
Gold
4
Sophie Co
BRIMSHAM GREEN
14.57
54
Gold
5
Millie Yo
WINTERBOURNE INTERNATIONAL
14.87
51
Silver
5
Jaya Hu
CHIPPING SODBURY
14.87
51
Silver
5
Cara Do
BRADLEY STOKE
14.88
51
Silver
8
Abi Ro
CASTLE
15.07
49
Silver
9
Skye Gr
BRADLEY STOKE
15.31
47
Silver
10
Izzy Di
WINTERBOURNE INTERNATIONAL
15.36
46
Silver
11
Amy Le
CASTLE
15.69
43
Silver
12
Alex Ge
YATE INTERNATIONAL
15.78
42
Silver
13
Samia Fi
YATE INTERNATIONAL
16.18
38
Bronze
14
Larragh Nu
MARLWOOD
17.03
30
Bronze
15
jennifer cr
ABBEYWOOD
17.99
20
Bronze
Girls 200M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Macy He
YATE INTERNATIONAL
31.74
48
Silver
2
Hannah Da
BRIMSHAM GREEN
32.63
44
Silver
3
Holly Jo
YATE INTERNATIONAL
32.65
43
Silver
4
Caris Gi
MARLWOOD
32.86
42
Silver
5
Kate Wi
CASTLE
33.07
41
Silver
6
Zoe Ho
BRADLEY STOKE
34.13
36
Silver
7
abbie sh
ABBEYWOOD
34.45
34
Silver
8
Georgia Po
BRADLEY STOKE
34.68
33
Silver
9
Hannah Be
CASTLE
34.88
32
Silver
10
Rebecca Du
BRIMSHAM GREEN
35.35
30
Bronze
11
Sammy Dr
MARLWOOD
35.80
28
Bronze
12
Katie Sa
CHIPPING SODBURY
36.63
24
Bronze
Girls 800M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (m.s)
Points
ESAA
Award
1
Olivia Hu
WINTERBOURNE INTERNATIONAL
2.43
52
Gold
2
Maddie Wi
BRADLEY STOKE
2.45
50
Gold
3
Lily Gr
CHIPPING SODBURY
2.46
49
Gold
4
Rosie Jo
BRIMSHAM GREEN
3.09
26
Silver
5
Charlotte Ni
MARLWOOD
3.10
25
Silver
5
Ella Mo
YATE INTERNATIONAL
3.10
25
Silver
7
Amelia Wa
CASTLE
3.11
24
Silver
7
Lissi An
BRADLEY STOKE
3.11
24
Silver
9
Emily Ro
BRIMSHAM GREEN
3.12
23
Silver
9
Amber Th
CHIPPING SODBURY
3.12
23
Silver
11
Bethan Je
MARLWOOD
3.18
17
Silver
12
maisie po
ABBEYWOOD
3.19
16
Silver
13
Lauren Je
CASTLE
4.55
10
13
Dionee Tr
YATE INTERNATIONAL
4.56
10
Girls Javelin Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Caris Gi
MARLWOOD
11.85
36
Bronze
2
Larragh Nu
MARLWOOD
11.60
35
Bronze
2
Georgia Po
BRADLEY STOKE
11.40
35
Bronze
4
maisie po
ABBEYWOOD
11.00
34
Bronze
4
Lily Gr
CHIPPING SODBURY
10.95
34
Bronze
6
Hannah Da
BRIMSHAM GREEN
9.75
31
Bronze
7
Emily Ro
BRIMSHAM GREEN
9.30
30
Bronze
7
Skye Gr
BRADLEY STOKE
9.16
30
Bronze
9
Lauren Je
CASTLE
8.77
29
10
Jaya Hu
CHIPPING SODBURY
7.58
26
11
Izzy Di
WINTERBOURNE INTERNATIONAL
7.05
25
11
Abi Ro
CASTLE
7.00
25
13
Ella Mo
YATE INTERNATIONAL
6.05
23
14
Samia Fi
YATE INTERNATIONAL
5.65
22
Girls Shot Putt Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Kate Wi
CASTLE
6.90
56
Gold
2
Mia Wi
CHIPPING SODBURY
6.38
52
Silver
3
Rosie Jo
BRIMSHAM GREEN
6.24
50
Silver
4
abbie sh
ABBEYWOOD
6.10
49
Silver
5
Rebecca Du
BRIMSHAM GREEN
5.76
47
Silver
6
Amy Le
CASTLE
5.48
44
Bronze
7
Maddie Wi
BRADLEY STOKE
4.76
39
Bronze
8
Sammy Dr
MARLWOOD
4.21
34
8
Zoe Ho
BRADLEY STOKE
4.20
34
10
Fatima Ka
MARLWOOD
3.39
28
Girls Long Jump Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Millie Yo
WINTERBOURNE INTERNATIONAL
3.69
47
Silver
2
Olivia Hu
WINTERBOURNE INTERNATIONAL
3.59
45
Silver
3
Amelia Wa
CASTLE
3.38
41
Bronze
4
Abi Wi
BRIMSHAM GREEN
3.30
40
Bronze
5
Hannah Be
CASTLE
3.11
36
Bronze
6
Sophie Co
BRIMSHAM GREEN
2.98
33
Bronze
6
Cara Do
BRADLEY STOKE
2.98
33
Bronze
6
Katie Sa
CHIPPING SODBURY
2.95
33
Bronze
9
Charlotte Ni
MARLWOOD
2.81
30
Bronze
9
Lissi An
BRADLEY STOKE
2.80
30
Bronze
11
Dionee Tr
YATE INTERNATIONAL
2.75
29
12
Bethan Je
MARLWOOD
2.72
28
13
Amber Th
CHIPPING SODBURY
2.41
22
14
jennifer cr
ABBEYWOOD
2.35
21
15
Macy He
YATE INTERNATIONAL
1.92
12
Super8 Certificates
Girls' Certificates
Rank
Athlete Name
Team Name
Overall points
Download certificate
1
Mia Wi
CHIPPING SODBURY
108
2
Abi Wi
BRIMSHAM GREEN
98
2
Millie Yo
WINTERBOURNE INTERNATIONAL
98
4
Olivia Hu
WINTERBOURNE INTERNATIONAL
97
4
Kate Wi
CASTLE
97
6
Maddie Wi
BRADLEY STOKE
89
7
Amy Le
CASTLE
87
7
Sophie Co
BRIMSHAM GREEN
87
9
Fatima Ka
MARLWOOD
85
10
Cara Do
BRADLEY STOKE
84
11
abbie sh
ABBEYWOOD
83
11
Lily Gr
CHIPPING SODBURY
83
13
Caris Gi
MARLWOOD
78
14
Jaya Hu
CHIPPING SODBURY
77
14
Rebecca Du
BRIMSHAM GREEN
77
14
Skye Gr
BRADLEY STOKE
77
17
Rosie Jo
BRIMSHAM GREEN
76
18
Hannah Da
BRIMSHAM GREEN
75
19
Abi Ro
CASTLE
74
20
Izzy Di
WINTERBOURNE INTERNATIONAL
71
21
Zoe Ho
BRADLEY STOKE
70
22
Georgia Po
BRADLEY STOKE
68
22
Hannah Be
CASTLE
68
24
Amelia Wa
CASTLE
65
24
Larragh Nu
MARLWOOD
65
26
Sammy Dr
MARLWOOD
62
27
Samia Fi
YATE INTERNATIONAL
60
27
Macy He
YATE INTERNATIONAL
60
29
Katie Sa
CHIPPING SODBURY
57
30
Charlotte Ni
MARLWOOD
55
31
Lissi An
BRADLEY STOKE
54
32
Emily Ro
BRIMSHAM GREEN
53
33
maisie po
ABBEYWOOD
50
34
Ella Mo
YATE INTERNATIONAL
48
35
Bethan Je
MARLWOOD
45
35
Amber Th
CHIPPING SODBURY
45
37
Holly Jo
YATE INTERNATIONAL
43
38
Alex Ge
YATE INTERNATIONAL
42
39
jennifer cr
ABBEYWOOD
41
40
Lauren Je
CASTLE
39
40
Dionee Tr
YATE INTERNATIONAL
39
Loading next page ....